Tarih: 04 Eylül 2018, 14:17
Okunma: 259 Kez Görüntülendi


“Burasının Tamamı Üniversite Alanı Olsun”

 

Karabağlar Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısında konuşan Başkan Muhittin Selvitopu, Bakanlık tarafından 77 hektarlık alanın sadece 35 hektarının üniversite alanı olarak belirlendiğini belirterek, söz konusu alanın tamamının üniversite alanı olması talebinde bulundu. Selvitopu, “ Bu isteğimin siyasetle de hiçbir alakası yok Kentimi, Karabağlar’ı ve İzmir’i sevdiğim için söylüyorum. Gelin hep beraber destekleyelim” dedi.

 

Karabağlar Belediyesi Eylül ayı olağan meclis toplantısı Ana Hizmet Binası Meclis Salonu’nda yapıldı. Toplantıda Bakanlıkça onaylanan ve askıya çıkartılan 77 hektarı kapsayan imar planı ile ilgili Etüd Proje Müdürlüğü tarafından da kısa bir sunum gerçekleştirilerek meclis üyelerine bilgilendirme yapıldı.  

Gelin hep beraber destekleyelim

Sunumun ardından bir konuşma yapan Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu 77 hektarın tamamının üniversite alanı olarak belirlenmesinin büyük önem taşıdığına dikkat çekti. Bakanlığın 35 hektarı üniversite, 42 hektarı ise konut ve diğer alanlara ayırdığına belirten Selvitopu,  “Burasının tamamı üniversite alanı olsun. Bu isteğimin siyasetle de hiçbir alakası yok. Kentimi, Karabağlar’ı ve İzmir’i sevdiğim için söylüyorum. Gelin hep beraber destekleyelim” dedi.

İlçenin ekonomisine katkı sağlar

Söz konusu alanın üniversite alanı olması halinde ilçenin sosyal ve ticari yaşamına katkı sağlanacağının altını çizen Başkan Selvitopu,  “Buralara öğrenciler gelecekler, ilçenin ekonomisine, sosyal yaşamına katkı sağlayacaklar. Karabağlar’ın faydası olacak konularda bir bütün içerisinde olalım. Eğer bütünlük içersinde olursak bu alan üniversite alanı olur. Bu da Karabağlar’a fayda sağlar” dedi.

 

 

Top