Tarih: 11 Kasım 2020, 15:00
Okunma: 50 Kez Görüntülendi

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Karabağlar’da Da Özlemle Anıldı

 

Ulusal Kurtuluş Savaşımızın mimarı ve Türkiye Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Karabağlar’da da özlemle anıldı.

Aramızdan ayrılışının 82a. yıldönümünde Atatürk için ilçenin farklı noktalarında törenler düzenlendi. Karabağlar Belediye Başkan Vekili Mehmet Aydoğan, Karabağlar Kaymakamlığı'nda düzenlenen resmi törene katıldı. Aydoğan, Kaymakam Cemil Özgür Öneği ve Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Tarık Çetin Aktaş’la birlikte Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Törende saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımız okundu.

Belediye ana hizmet binası önünde de ayrı bir tören gerçekleştirildi. Başkan yardımcıları, birim müdürleri, personelimiz, muhtarlar saat 09.05’te, tüm yurtta olduğu gibi Atatürk için saygı duruşunda bulundu. O sırada yoldan geçen ya da işyerlerinde olan vatandaşlar da saygı duruşuna eşlik etti. İstiklal Marşı’nın hep birlikte okunmasının ardından Atatürk Anıtı’na kırmızı karanfiller bırakıldı.

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu Ata’ya özlemin her geçen yıl artığını vurgulayarak, “Ulusal Kurtuluş Zaferimizin mimarı ve Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, sonsuzluğa uğurlayışımızın 82. yılında saygı, rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

Top