Tarih: 17 Ocak 2018, 16:15
Okunma: 353 Kez Görüntülendi

Karabağlar Belediyesi'nden Ahmet Çelik’e Vefa

Görev başındayken geçirdiği kaza sonucu şehit düşen Karabağlar Belediyesi çalışanı Ahmet Çelik’in adı Eserkent’te yapılan parka verildi. Duygusal anların yaşandığı açılışta konuşan Başkan Selvitopu, Ahmet Çelik’in her zaman sevilen bir emekçi olduğunu belirterek,   “Burası onun duruşuna yakışır bir park oldu. Burada çocuklar, gençler, yaşlılar oturdukça hep hatırlanacak. Ahmet kardeşimizi hiçbir zaman unutmadık. Ve unutmayacağız. Ailesinin acısı bizim de acımızdır” dedi.

 

Karabağlar Eserkent eski pazaryerine yapılan “Eserkent Ahmet Çelik Parkı” açılışına Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Ahmet Çelik’in ailesi ve yakınları, muhtarlar, meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri Belediye-İş 4 No'lu Şube Başkanı Ayhan Doğan, DİSK Genel- İş 5 No’lu Şube Başkanı Ali Haydar Kara, CHP Karabağlar ilçe Başkanı Ali İhsan Yıldız ve yönetim kurulu üyeleri ile Çelik’in çalışma arkadaşlarının yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Başkan Selvitopu'na plaket

Parkın açılışında ilk konuşmayı yapan Selvili Mahallesi Muhtarı Sabri Taşdemir, Ahmet Çelik’in adını her zaman bu parkta gururla anacaklarını belirterek,  bu parkın yapılmasında emeği olan başta Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu ve belediye çalışanlarına teşekkür etti. Taşdemir konuşmasının ardından hizmetlerinden dolayı Başkan Selvitopu’na teşekkür plaketi sundu.

 

Başkan Selvitopu hep yanımızda oldu

Belediye iş 4 No’lu Şube Başkanı Ayhan Doğan ise yaptığı konuşmada, yıllardır belediyeye hizmet eden Ahmet Çelik’i kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşadıklarını belirterek, “Kazanın olduğu andan itibaren bir an olsun yanımızdan ayrılmayan ve emeğe, emekçiye bakış açısını şu parka Ahmet Çelik adını vererek yaşattığı için sendikam adına Başkan Selvitopu’na teşekkür ediyorum. Bu parka Ahmet Çelik’in arkadaşları da gözü gibi bakacak,  bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.

 

Unutmadık,unutmayacağız

Elim bir trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Ahmet Çelik’i kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşadıklarını belirten Başkan Selvitopu ise,  “Keşke kendisi yaşasaydı,  burada aramızda olsaydı.  En azından uzun yıllar emek verdiği Karabağlar'da adının yaşaması bir derece olsun hepimizi teselli eden bir durum. Burası Ahmet Çelik adına ve onun duruşuna yakışır bir park oldu. Burada hep hatırlanacak. Hiçbir zaman unutmadık. Unutmayacağız. Ailesinin acısını da bizim acımızdır” dedi.

 

Alınteri ve emeğin her zaman yanındayız

Karabağlar'ı gerçekçi,  ayakları yere basan, uzun vadeli ve geleceği öngören projelerle ayağa kaldırılacağına inandıklarını belirten Selvitopu “Bunu yapmaya devam edeceğiz. Umuyorum Karabağlar’ın ve Eserkent’in çevresi çok değişecek Bunu emekçi kardeşlerimizle, memurlarımızla, muhtarlarımızla, sivil toplum kuruluşlarıyla, meclis üyelerimizle hep birlikte gerçekleştireceğiz. Karabağlar insanlarına layık olmaya çalışacağız. İşte buna layık olan arkadaşlarımızdan biri Ahmet Çelik kardeşimizdi. Ben diğer emekçi kardeşlerimize de teşekkür ediyorum. Şunu bir kez daha söyleyim, her zaman alın teri ve emeğin yanında olacağımızı bir kez daha belirtmek istiyorum. Bizim karşı olduğumuz alın teri dökmeyenlerdir. Sonuna kadar emek veren,  çalışan ve risk altına giren tüm emekçi kardeşlerimizin yanında olacağız ve birbirimize sahip çıkacağız” dedi.

Eserkent'e çok yakıştı

Konuşmaların ardından Eserkent Ahmet Çelik Parkı, Başkan Selvitopu, Ahmet Çelik'in ailesi ve diğer katılımcıların birlikte kurdeleyi kesmesiyle açıldı. Toplam 3 bin 440 metrekare alanı kapsayan Ahmet Çelik Parkı’nda basketbol sahası, yürüyüş ve oturma alanları, spor aletleri ile çocuk oyun alanı bulunacak.

 

Top