Tarih: 22 Eylül 2017, 15:38
Okunma: 317 Kez Görüntülendi

 

Karabağlar Belediyesi’nden öğrencilere okul seti

Eğitime ve okullara imkânları ölçüsünde her zaman destek olan Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, 2017-2018 eğitim öğretim yılı açılışında okula yeni başlayan öğrencilere kırtasiye seti dağıtarak başarı diledi.

Başkan Selvitopu Limontepe’de bulunan Saadet Onart İlkokulunu ziyaret ederek, okula yeni başlayan öğrencilerle bir araya geldi. Okul Müdürü Yüksel Geçimli ve Limontepe Mahalle Muhtarı Tacim Öz’ün de bulunduğu ziyarette, çocuklar Başkan Amca’larını can kulağıyla dinledi. Çocuklarla sohbet eden onları çok sevdiğini her fırsatta dile getiren Başkan Selvitopu, ilçede çocuklar için yaptıkları çalışmalardan da söz etti.

Destek olmayı sürdüreceğiz

Çocuklara içerisinde defter, kalem, kuru ve pastel boya, silgi ve kalemtıraş gibi temel ihtiyaçlarının bulunduğu kırtasiye setini dağıtan Başkan Selvitopu, “2017-2018 eğitim öğretim yılı bugün itibariyle başladı. Ben tüm çocuklara, velilere, öğretmenlere ve eğitim camiasına başarılar diliyorum. Eğitim her şeyden önce gelir. Eğitimsiz bir toplumun dünya toplumları ile yarışması mümkün değil. Eğitime yapacağımız en küçük destek, ülkemizin geleceğiyle ilgilidir. Biz de yerel yönetim olarak bu gözle bakıyoruz. Belediye olarak kendi bütçemiz imkânlarında okullara destek olmaya çalışıyoruz. Dileriz bu eğitim dönemi de başarı bir şekilde tamamlanır” dedi.

Ziyarette Okul Müdürü Yüksel Geçimli ve Limontepe Mahalle Muhtarı Tacim Öz de eğitime ve mahallelerine verdikleri katkılardan dolayı Başkan Selvitopu’na teşekkür ettiler.

Diğer okullarda da devam edecek

Karabağlar Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan ilkokula yeni başlayan çocuklara yönelik kırtasiye seti dağıtımı, ilçede bulunan diğer okullarda da devam edecek.

 

Top