Tarih: 27 Ağustos 2020, 10:11
Okunma: 61 Kez Görüntülendi

Başkan Selvitopu yapılan çalışmaları sık sık denetliyor.

 

Karabağlar’da Asfalt Atağı

 

Karabağlar Belediyesi’nin asfalt atağı sürüyor. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, belediyenin öz kaynaklarını kullanarak günde 100 tona yakın asfaltı, ilçenin cadde ve sokaklarına sermeye devam ediyor. Ana arterlerin ardından ara sokaklarda da yoğun asfaltlama çalışması yürütülüyor. Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu da sık sık çalışmaları yerinde denetliyor.

Son olarak hafta sonu Yeşilyurt’taki çalışmaları inceleyen Başkan Selvitopu, “Modern bir Karabağlar yaratmak için ekiplerimiz sürekli sahada. Kendi olanaklarımızla ve belirlediğimiz program doğrultusunda asfalt sermeye devam ediyoruz. Çalışmalar tüm mahallelerde sürecek. Mütevazı bütçemize rağmen yaptığımız yatırımlarla şantiyemizi de güçlendiriyoruz. Geçen aylarda 2 milyon lirayı aşan yatırımla satın aldığımız asfalt kazıma makinesini Karabağlar’a kazandırdık” dedi.

Başkan Selvitopu’yla sohbet eden vatandaşlar da, çalışmadan duydukları memnuniyeti dile getirerek Karabağlar Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

 

58 Mahalleye Hizmet Veriyor

 

Karabağlar Belediyesi ilçenin 58 mahallesine ve 3 bin 600 sokağa, Gediz’de bulunan asfalt üretim tesisiyle (plent) hizmet veriyor. Yeni yapılanların yanı sıra zamanla yıpranan ana arterler ve yollara, Gediz’den getirilen asfalt seriliyor. Bu sayede Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yolların bakım-onarımlarını düzenli ve zamanında yapma olanağı buluyor. Asfalt üretim tesisi, motorinden doğalgaza dönüştürülerek, çevreci ve ekonomik bir adım atıldı. Tesis bu sayede eski sisteme göre yüzde 50’yi aşan oranda tasarruf sağlıyor.

 

……….

Top