Tarih: 18 Aralık 2020, 13:59
Okunma: 304 Kez Görüntülendi

Karabağlar'da 'Borç Yapılandırması' Da İnternetten

 

 

Karabağlar Belediyesi, toplum sağlığını korumak; vatandaşlara hızlı ve etkin hizmet sunmak amacıyla başlattığı dijitalleşme çalışmalarına “borç yapılandırma” başlığını da ekledi. Böylece son çıkan 7256 sayılı yasa kapsamında borçlarını yapılandırmak isteyen vatandaşlar, belediye binalarına gitmeden online hizmet alabiliyor. Bunun için Karabağlar Belediyesi'nin internet sitesi “www.karabaglar.bel.tr” adresindeki “e-belediye” sekmesini tıklamaları ve talep ettikleri hizmete erişim sağlamaları yeterli oluyor. Vatandaşlar, e-devlet, e-belediye kullanıcı şifrelerinin yanı sıra telefon numarasıyla da girebildikleri sitede, borç yapılandırmasını yaptıktan sonra ödeme planını belirleyebiliyor.

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, borç yapılandırmasına ilişkin 7256 sayılı yasa kabul edildikten sonra çok sayıda vatandaşın belediye hizmet binasına başvuru yapmaya geldiğini söyledi. Aynı hizmeti internet ortamında da sunduklarını belirten Başkan Selvitopu, “Vatandaşlarımızın sadece bu iş için hizmet binamıza gelmesine gerek yok. Bir çok online hizmet gibi yapılandırma başvurularını da internet ortamında kabul etmeye başladık. Hedefimiz toplum sağlığını korumak. Aynı zamanda hizmetleri etkin ve hızlı bir şekilde vatandaşlarımıza sunmak” dedi.

 

Online hizmetler artarak sürüyor

 

 

Karabağlar Belediyesi’nin “www.karabaglar.bel.tradresi üzerinden sunulan hizmetler kapsamında, Emlak Vergisi bildirimi, çevre temizlik, ilan ve reklam vergileri beyannamelerinin ön başvuruları, nikah, moloz, taşınmaz beyan değeri başvuruları da yer alıyor. Ayrıca vatandaşlar, özel mülklerinde bulunan ve budanmasını ya da kesilmesini istedikleri ağaçlar; imar durumu ve rayiç bedel sorgulamaları; vergi, idari para cezaları, katı atık bedeli ödemeleri için belediyenin internet sayfasını kullanabiliyor.

 

 

Top