Tarih: 08 Haziran 2020, 15:59
Okunma: 62 Kez Görüntülendi

Şans oyunları bayilerine de destek verildi.

 

Karabağlar’da Dört Bir Yanda Dezenfeksiyon

 

Karabağlar Belediyesi koronavirüs salgınına karşı yoğun ve sistemli mücadelesini, ilçenin dört bir yanında sürdürüyor. Bu kapsamda, berber, kuaför, güzellik merkezleri, kahvehaneler ve sürücü kurslarının ardından ilçede bulunan şans oyunları bayilerinde de dezenfeksiyon çalışması gerçekleştirildi.

İzmir Milli Piyango ve Şans Oyunlar Bayileri Esnaf Odası’nın belirlemiş olduğu ilçedeki 50 şans oyunu bayisinin dezenfeksiyonlarını yapan ekipler, buradaki ortak kullanım alanları, masa, sandalye gibi bir çok yeri hijyenik hale getirdi.

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, 1 Haziran tarihinden itibaren bir çok esnafın yeniden işbaşı yaptığını hatırlatarak, “Aylardır işletmeleri kapalı kalan çok sayıda esnafımız, ‘yeni normal’ denilen bu dönemde işine, aşına kavuştu. Hepsine hayırlı işler, bol kazançlar diliyorum. Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana esnafımızın yanında olmaya çalışıyoruz. Bu zor dönemlerde de tüm gücümüzle desteklerimizi sürdüreceğiz” dedi.

Karabağlar Belediyesi, salgının Türkiye’ye sıçramasının ardından işyerleri kapandığı için mağdur duruma düşen esnaflara gıda kolisi yardımında da bulundu. 240 berbere gıda kolisi ulaştıran Karabağlar Belediyesi, aynı süreçte 144 kahvehane esnafına da gıda kolisi dağıttı.

Top