Tarih: 13 Kasım 2018, 08:07
Okunma: 273 Kez Görüntülendi


Karabağlar Belediyesi’nden 500 aileyi daha sevindirecek gelişme
Söz Verdi ve Gerçekleştirdi

Bozyaka Bahçelievler Mahallesi sakinlerinin 30 yıla yakın süredir çözülemeyen parselasyon sorunu Başkan Muhittin Selvitopu’nun   girişimleriyle sonuçlandı. Kendisini ziyarete gelen mahalle sakinlerinin yaşadığı sorunları yıllardan bu yana bilen,  yakından takip edip çözmek için söz veren ve sözünü tutan Başkan Selvitopu sayesinde mahalle sakinleri Karabağlar Tapu Müdürlüğü’ne giderek yeni tapularını alabilecek.

 

Karabağlar Bahçelievler Mahallesi, Helal Para Camii civarında 1990 yılından bu yana devam eden imar planı uygulama sorunu nedeniyle mahalle sakinleri inşaat yapamıyor, mülkiyetleriyle ilgili kalıcı tasarruflarda bulunamıyordu. Mahalle sakinleri bu konuyu Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’na açmış, Selvitopu da sorunlarının ilgilenilmesiyle ve çözülmesiyle ilgili kendilerine söz vermişti. Karabağlar Belediyesi’nin yaptığı uzun çalışmalar neticesinde önce 999/1 No’lu geri dönüşüm planı, arkasından da 999/2 No’lu parselasyon planı Karabağlar Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi encümeninde onanarak, Karabağlar Tapu Müdürlüğü’nce tescil edildi. Böylece yaklaşık 150 parselde toplam 500 aileyi ilgilendiren sorun da tamamen çözülmüş oldu.

 

Yeni tapular Karabağlar Tapu Müdürlüğü’nden alınabilecek

Yıllardır çözülemeyen zor bir konuyu çözen Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu sayesinde şimdi vatandaşlar Karabağlar Tapu Müdürlüğü’ne giderek yeni tapularını alabilecek. Ayrıca mahalle sakinleri de arsaları ve mülkiyetleriyle ilgili her türlü çalışmayı bundan sonra yapabilecek, bu sayede bölge değer kazanıp hak ettiği noktaya gelecek.

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, yaklaşık 30 yıldır çözülemeyen parselasyon sorununun çözüldüğünü belirterek,  yeni tapularını alacak vatandaşlara hayırlı olmasını dileğinde bulundu.  

Çalışmalar hangi sokakları kapsıyor

Bahçelievler Mahallesi 508 Sokak, 509 Sokak, 509/4 Sokak, 509/5 Sokak, 509/8 Sokak, 509/10 Sokak, 510 Sokak, 510/2 Sokak, 510/3 Sokak, 510/5 Sokak, 9165/5 Sokak ve 370 Sokak.

 

Top