• Yoğun ilgi film gösterimini uzattı
  Karabağlar Belediyesi’nin kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında gerçekleştirdiği   “Parklarda Sinema” etkinliği vatandaşlardan yoğun ilgi görünce süresi uzatıldı. Karabağlar sınırları içerisindeki 10 parkta gerçekleştirilen ve yaklaşık 3 bin kişinin ilgi gösterdiği film gösterimi iki hafta daha uzatıldı.  Karabağlar Belediyesi Kültür Müdürlüğü’nün düzenlediği açık hava sineması etkinliği Karabağlar halkı tarafından kısa sürede benimsendi. Yaz sıcaklarından bunalan Karabağlar halkı, parklarda gösterime sunulan filmlere yoğun ilgi gösterdi. Daha önce Ağustos ayının sonuna kadar süreceği açıklanan etkinlik, vatandaşların ve mahalle muhtarlarının talebi üzerine iki hafta daha uzatıldı. Son olarak Yurtoğlu Parkı’nda gerçekleştirilen ve Cem Yılmaz ile Mazhar Alanson'un başrollerini paylaştıkları “Her Şey Çok Güzel Olacak” filmi, izleyenlere keyifli saatler yaşattı. Film izlemeye gelenlere belediye personeli tarafından çekirdek ikram edildi. Karabağlar Belediyesi Kültür Müdürlüğü yetkilileri her parkta şimdiye kadar her akşam ortalama 300 kişinin filmleri izlediğini belirterek bu sayının 10 parkta 3 bini bulduğunu açıkladılar. Geceye katılan Karabağlar Belediyesi Kültür Müdürü Salim Çetin ise ilçe halkına etkinliklerin uzatılacağı müjdesini verdi. Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu ise Karabağlar’da halkın sanatsal ve kültürel etkinliklere gösterdiği ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirerek imkanlar ölçüsünde bu tür etkinliklere destek olmaya devam edeceklerini söyledi.
 • Karabağlar’da görüntü kirliliğine geçit yok
  Karabağlar Belediyesi yıllardır sokak aralarında terk edilen, çevreye kirlilik veren 40 hurda aracı topladı. Sahipsiz atıl durumdaki araçların çevre kirliliği ve kötü görüntü oluşturduğunu belirten ekipler Karabağlar’da yaşayan vatandaşların şikayetleri üzerine araçları topladı. Ekipler ayrıca,  toplanan araçların alanında temizlik ve boya çalışması da yaptı. Karabağlar Belediyesi sokak aralarında terk edilmiş, yıllardır sahip çıkılmayan, kötü görüntü ve çevre kirliliği yaratan sahipsiz 40 aracı mahalle sakinlerinin şikayetleri üzerine topladı. Zabıta, Fen İşleri ve Temizlik İşleri müdürlüklerinin ortak çalışmasıyla toplanan araçlar Uzundere’de bulunan hurda araç deposuna kaldırıldı. Özellikle Aşık Veysel Mahallesi, Yeşilyurt ve Yeşillik Caddesi’nin arka tarafında kalan sanayi bölgesinde hurda araç toplama işlemleri gerçekleşti. Karabağlar halkından gelen şikayetleri de dikkate alarak hurda araçları topladıklarını belirten Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu ilçede insan sağlığını ve çevreyi tehdit edecek hiçbir unsura yer vermeyeceklerini,  gereken tedbirleri alacaklarını söyledi. Vatandaşlarımızın sağlıklı ortamda yaşamaları bizim görevimiz Hurda araçların Kabahatler Kanunu’na göre toplandığını da dile getiren Selvitopu, “İlçemizin Aşık Veysel Mahallesi, Yeşilyurt ve Yeşillik Caddesi’nin arka tarafında kalan sanayi bölgesinde yoğun olan ve kötü bir görüntü oluşturarak çevreyi kirleten hurda araçlar ekiplerimiz tarafından toplandı. Bu araçlar yıllar önce bulundukları yerlere bırakılmış. Sahipsiz, kir, pas içinde,  camları kırık bir şekilde park halinde duruyordu. Bölge halkına da oldukça rahatsızlık veren bu araçlar şikayetler de değerlendirilerek toplandı. Ayrıca araçların toplandığı alanlarda da temizlik yapıldı, kirlenen duvarlar boyandı.  Bundan sonra da ilçenin çeşitli noktalarında ekiplerimiz denetim yaparak bu tarz terkedilmiş hurda araçları toplamaya devam edecek. Vatandaşlarımızın temiz ve sağlıklı bir ortamda yaşamaları bizim için çok önemli.” dedi.
 • Karabağlar Belediyesi'nden okullara destek
  Karabağlar Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde bulunan ve fiziki açıdan yetersiz durumda olan okulların çevre düzenlenmesi,  bakım onarım ve boya işlerini yaparak eğitime de destek oluyor. İlk etapta Karabağlar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen 68 okulda çalışma başlatıldı. Çalışmaların okulların açılacağı tarihe kadar tamamlanması planlanırken, sosyal belediyecilik anlayışıyla eğitime destek olmaya çalışan Karabağlar Belediyesi’nin bu çalışmaları vatandaşlardan da takdir görüyor. Karabağlar Belediyesi, ilçede bulunan okulların fiziki şartlarını iyileştirmek, bu doğrultuda yapılan çalışmalara katkı koymak için harekete geçti. İlk etapta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün belirlediği 68 okulda çalışma başlatıldı. Okullardaki sınıflar ve koridor duvarlarının boyanması işlemine başlanırken, tuvaletlerin tesisatları elden geçiriliyor ve okul giriş kapıları da onarılıyor. Ayrıca, okullardaki yürüme parkurları, kamelya ve çevre düzenlemeleri de belediye ekipleri tarafından kısa sürede tamamlanacak. Karabağlar Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü’ne  bağlı 20 kişilik bir ekibin yer aldığı bakım onarım ve boyama çalışmalarının okulların başlayacağı 15 Eylül tarihine kadar tamamlanması hedefleniyor. İmkanlar ölçüsünde eğitime de destek olacağız Karabağlar’da eğitim gören öğrencilerin fiziki ortamlarını iyileştirmek, daha iyi şartlarda eğitim almalarına katkı koymak için eğitim kurumlarına destek olacaklarını belirten Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu  çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Selvitopu, “Karabağlar’daki okullarımıza imkanlar dahilinde destek olacağız. Eğitim gören çocuklar bizim çocuklarımız. Amacımız bu çocuklarımızın fiziki şartlarını düzeltmek,  iyi bir eğitim almalarını sağlamak. Bu da bizim gibi yerel yönetimlerin görevi.Bu çalışmaları okulların açılacağı süreye kadar yetiştirmeye çalışacağız. Bundan sonra da çocuklarımızın bir sıkıntısı olduğunda elimizden gelen imkanlar dahilinde onlara yardımcı olmaya devam edeceğiz.” dedi.  
 • Kavacık’ta yeniden festival heyecanı
  Karabağlar Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi’yle birlikte üzümüyle ünlü Kavacık Köyü’nde festival yapmaya hazırlanıyor. Üç yıl aradan sonra festivalin gündeme gelmesi köy halkını sevindirdi, yeniden heyecanlandırdı. Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu,  başkan yardımcıları ve birim müdürleriyle Kavacık Köyü’ne giderek 13- 14 Eylül tarihlerinde yapılacak olan festivalin hazırlık çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Selvitopu,  Kavacık Muhtarı Şinasi Köse ve vatandaşlarla bir araya gelerek festival öncesi çalışmaları değerlendirdi. Çatalca Dağı’nın eteklerinde kurulu 850 metre rakımlı, Karabağlar’a bağlı, üzümleriyle ünlü Kavacık Köyü festivale hazırlanıyor. Geçtiğimiz yıllarda yapılan festival üç yıl aradan sonra yeniden gündeme geldi. Karabağlar Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleştirilecek “Kavacık Üzüm Festivali” hem köyün ekonomik ve sosyal gelişimine katkı sağlayacak hem de mahallenin tanıtımına katkıda bulunacak. Kavacık’ta festival için hazırlıklar tüm hızıyla sürerken Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, hazırlıkları yerinde inceledi. Köy meydanında Kavacık Köyü Muhtarı Şinasi Köse ve köy halkıyla bir araya gelen Başkan Selvitopu Fen İşleri Müdürlüğü’nün köyde yaptığı festival alanı düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi. KAVACIK’IN TANITIM ATAĞI Kavacık Köyü’nün İzmir’e ve Türkiye’ye tanıtılması, köyde yetişen üzümün de tüm dünyaya tanıtılması için çalışmalar yapacaklarını belirten Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu,  bu tanıtım çalışmalarına “Kavacık Üzüm Festivali”nden başladıklarını söyledi. İzmir Büyükşehir Belediyesi ile yapılacak çalışmalarda Karabağlar’ın güzel köyü Kavacık’ı canlandırmayı hedeflediklerini de söyleyen Selvitopu, “Geçtiğimiz yıllarda da düzenlenen Kavacık Festivali’ni yeniden canlandırarak hayata geçireceğiz. 13-14 Eylül tarihlerinde İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleştireceğimiz festival Kavacık Köyü ve bölgemiz için oldukça önemli. Lezzetiyle ünlü Kavacık üzümünü bu tarz etkinliklerle tanıtıp üreticilerimizin de kalkınmasını hedefliyoruz. Burada festivale ilişkin çalışmaları yerinde incelemek ve köy sakinleriyle sohbet etmek için geldik. Festivalin hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor.” Dedi. 13-14 Eylül tarihlerinde Kavacık Köy Meydanı’nda gerçekleştirilecek festival kapsamında konserler, söyleşiler, film gösterimi, halk oyunları ekiplerinin gösterileri ve üzüm yarışmaları gerçekleştirilecek. 
 • KARABAĞLAR’IN KÖR TALİHİNİ KIRACAĞIZ
  Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, 480 bin nüfuslu ilçede en önemli eksikliklerden birinin sağlıklı kentleşme olduğuna dikkat çekerek Karabağlar’ın gelişme potansiyelinin olduğunu ve gün geçtikçe İzmir’in yıldızı bir ilçe olacağını söyledi. Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Karabağlar’ı daha modern bir kent haline getirmek için dayanışma içerisinde çalıştıklarını kaydeden Başkan Selvitopu,  5 yıl boyunca Karabağlar’ın kör talihini kırmayı hedeflediklerini ifade etti. Selvili Mahallesi’nde muhtarlık hizmet binası açılışında vatandaşlara seslenen Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu ilçenin geleceğine ilişkin umut dolu sözler söyledi. Karabağlar’ın sahip olduğu bazı olumsuzluklara rağmen modern bir kent yaratma konusunda güven veren Başkan Selvitopu, vatandaşlardan da her geçen gün güçlü destek alıyor. Selvitopu, Karabağlar’da eksik olan şeylerden birinin sağlıklı bir kentleşme olduğunun altını çizerek şunları söyledi: “Karabağlar’ın önemli temel sorunları var. Ancak bunları hep birlikte aşacağız ve inanıyorum ki Karabağlar İzmir’in yıldızı olacak. İlçemizin gelişme potansiyeli çok yüksek. Bizlere düşen bunu ortaya çıkarmak ve Karabağlar’ı daha iyiye götürecek planlamaları yapmaktır. İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Karabağlar’ı nasıl bir modern kent haline getirebiliriz, nasıl geliştirebiliriz anlayışını hayata geçirmek için çabalıyoruz. Ve 5 yıl boyunca da tek hedefimiz Karabağlar’ın kör talihini kırmak olacaktır. Ayrıca, Büyükşehir’in desteğini alarak 5 yıl sonunda çok güzel şeyler yapmanın da mutluluğunu yaşayacağız.” Sözde değil özde katılımcılık Seçimlerde kendilerine oy veren ya da vermeyen tüm yurttaşlara eşit hizmet vereceğini, aynı mesafeden bakacaklarını bir kez daha vurgulayan Başkan Selviyopu, hiç kimseyi ötekileştirmeyeceklerini, birlik ve beraberliğe çok ihtiyaç olduğunu söyledi. Katılımcı yönetim anlayışının Karabağlar için önemine vurgu yapan Selvitopu “Katılımcılığı sözde değil, özde yapacağız. İnsanların düşüncelerini laf olsun diye almayacağız.” Dedi. Selvitopu sözlerini şöyle sürdürdü: “Karabağlar halkına çok önem veriyoruz. Biz insandan yanayız. Hiçbir insanı ötekileştirmeyeceğiz, tam tersi omuz omuza verip, kol kola girip birlikte çalışacağız. Çünkü bu ülkenin buna ihtiyacı var. Birlik ve beraberliğe ihtiyaç var. Farklı etnik kökenlerden gelmemiz bizim zenginliğimizdir. Bu durum bizden bir şey götürmez tam tersi katkı sağlar. Biz izleyeceğimiz yerel yönetim anlayışı ile sosyal yardımlaşma, altyapı ve kentleşme projelerimizle hepsinin odağına insanı yerleştireceğiz. Barışçıl, paylaşan ve gelişen bir kenti hep birlikte yaratacağız. Bunlarda sizlerin de katkısı çok olacak. Katılımcılığı sözde değil özde yapacağız. Yani insanların düşüncelerini laf olsun diye almayacağız. Hizmetlerimizi bu şekilde yapacağız. Tüm bu alt yapıları 5 yıllık süreç içerisinde hep birlikte gerçekleştireceğiz. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Hedefinizi, planı ve programı sağlıklı koyarsanız istediğiniz verimi alabilirsiniz. Büyükşehir Belediyesi’nin desteği çok olacak ve Büyükşehir’in desteğini alarak 5 yıl sonunda çok güzel şeyler yapmanın da mutluluğunu yaşayacağız.”
 • Engelli dostu Karabağlar Belediyesi’nden önemli bir hizmet daha
  SINAVA GİREN ENGELLİLERE REHBERLİK HİZMETİ Karabağlar Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Engelli Danışma Merkezi, EKPSS’ye (Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı) giren engellilere danışmanlık hizmeti verecek. 27 Ağustos tarihinde Uğur Mumcu Parkı’nda bulunan engelli danışma merkezine, kazandıkları puan ve eğitim durumlarını gösteren(ön lisans-lisans-lise) belgelerle gelen engelliler danışmanlar eşliğinde tercihlerini yapabilecek. Engelli dostu Karabağlar Belediyesi iki yıldan bu yana engellilerin memurluk başvurusunda rehberlik hizmeti vermeyi sürdürüyor. 27 Nisan'da yapılan adı EKPSS olarak değiştirilen sınava İzmir'den 9 bin 743 engelli katılırken İzmir’in 480 bin nüfusla en büyük ilçesi Karabağlar’dan sınava giren ve nereye, nasıl tercih yapılacağı konusunda sıkıntı yaşayan engelli vatandaşlara Karabağlar Belediyesi yol gösteriyor. Sınav sonucu elde ettikleri puan ve eğitim durumunu gösteren belgelerle danışmanlık merkezine başvuran engellilere, nereleri tercih etmeleri konusunda Sosyal Yardım İşleri müdürü Pelin Erda ve 5 kişilik belediye personeli yardımcı olacak. 2 yıldan bu yana toplam 57 engellinin memur olmasında verdiği danışmanlık hizmetiyle katkı sağlayan Karabağlar Belediyesi, 5 Eylül tarihine kadar sınava giren tüm engellileri Hatay Üçyol’da bulunan Karabağlar Belediyesi engelli merkezine davet ediyor. Engellilere pek çok konuda olduğu gibi danışmanlık hizmeti konusunda da  destek olacaklarını belirten Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, yapılan memurluk sınavlarında engellilerin doğru ve bilinçli tercihte bulunmaları için  belediye personelinin 10 gün boyunca kendilerine yardımcı olmaya hazır olduğunu söyledi. Engellilerin yaşamını kolaylaştırcağız Karabağlar nüfusu içerisinde engelli oranının yüzde 14 olduğunu ve yaklaşık 50 bin engelli vatandaşın Karabağlar’da yaşamını sürdürdüğünü ifade eden Muhittin Selvitopu, engelli vatandaşların sosyal yaşamda daha fazla yer almaları için belediye olarak önemli adımlar atacaklarını söyledi. Selvitopu,  "Engelli insanlarımız bu toplumun bir parçası. Yaşam devam ettiği sürece bu insanlarımızın da toplumsal yaşamda yerlerini almalarını, günlük yaşamlarını sürdürmelerini sağlamak hepimizin toplumsal görevidir. Sınava giren engelli vatandaşlarımıza yardımcı olmanın dışında, onları kent içindeki yaşamlarını rahatlatıcı önlemleri almak, onlara uygun yolları düzenlemek, parkları düzenlemek, ihtiyaçlarını rahatlıkla sağlayıcı şekilde düzen vermek de bizlerin görevi” diye konuştu.
 • Uzundere’de adım adım sona doğru
  Karabağlar Belediyesi’nin önemli projelerinden Uzundere Rekreasyon Alanı’nda adım adım sona yaklaşılıyor. Alanda bulunan sanatsal heykeller ve oyuncaklar boyanırken, çevre düzenlenmesi de hızla devam ediyor. Ayrıca, göle maya çalan Nasreddin Hoca heykelinin de kavuğu oluşmaya başladı. Çalışmaların 1-1,5 ay içerisinde tamamlanması planlanıyor. Karabağlar Belediyesi tarafından Uzundere Rekreasyon Alanı’nda yürütülen çalışmalar hız kazandı. 250 hektarlık alanı kapsayan projede,  2 bin 500 kişilik amfi tiyaro, gençlik merkezleri, yetişkin yüzme havuzları ve göletlerin büyük bir çoğunluğu tamamlandı. Rekreasyon alanında 2 restoran ve kafeterya da yer alacak. Alanda bulunan Nasrettin Hoca heykelinin kavuğu da önümüzdeki günlerde monte edilecek. Seçildiği günden bu yana Uzundere projesini yakından inceleyen Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu projenin çok kısa süre sonra tamamlanacağı müjdesini verdi. Yüklenici firmanın 1 ay içinde kendi sorumluluk alanlarını tamamlayıp Uzundere'den ayrılacağını belirten Başkan Selvitopu, “Ondan sonra ekiplerimiz alana girerek son rötuşları yapacaklar. Uzundere Karabağlar için önemli bir proje. Tamamlandığında tüm Türkiye'nin gözü üzerinde olacak” dedi.   TEMATİK PARK’TA NELER YER ALIYOR Tematik park ve oyun alanlarında, Nasrettin Hoca figürlü heykel binaların yanı sıra Nuh’un Gemisi’nin figüre edildiği bir heykel bina daha bulunuyor. Heykel yapılar, restoran, kafeterya, ve kültür merkezi de rekreasyon alanında yer alacak. Çocuk ve gençlerin sörf yapabileceği dev köpek balığı heykellerinin bulunduğu yüzme havuzlarının toplam alanı ise 4 bin metrekare. Tematik park alanında, ejderha figürlü kaydıraklar, mantar kamelyalar, oyun alanında Tom&Jerry, Keloğlan, Pamuk Prenses Yedi Cüceler gibi çocukların çok sevdiği onlarca masal ve çizgi film kahramanları, fil, timsah, balık, dino figürlü kaydıraklar, heykeller ve oyun grupları ve şark köşesi projenin diğer ayrıntıları. Türkiye ve Ege’nin çekim merkezi olmaya aday projede son rötuşlar yapılırken önümüzdeki aylarda projenin tamamı bitirilerek halkın hizmetine sunulacak. 
 • İzmir Kent Orkestrası’ndan Karabağlar'da muhteşem konser
  Şef Hüseyin Çebi yönetimindeki İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası, Hatay Uğur Mumcu Parkı’nda muhteşem bir konser verdi. Konsere Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, CHP Karabağlar İlçe Başkanı Polat Manduz, meclis üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Üçyol'da bulunan Uğur Mumcu Parkı alanında düzenlenen konsere ilgi büyük oldu. Bine yakın müziksever, Şef  Hüseyin Çebi yönetimindeki 36 müzisyen ve solistlerden oluşan Kent Orkestrası’nın muhteşem konseriyle coştu. Solistler Aydın Uştuk, Sedat Yüce, Tülay Şen, Bahar Pamukçu, Şenay Gökdemir, İpek Kaletaş, Müge Ökten, Esra Göndeş, Esi Taviloğlu ve Cevher Doğan sevilen yerli ve yabancı parçaları başarı ile sunarken, izleyiciler de oturdukları yerlerden şarkılara eşlik ettiler. Bazı vatandaşlar da coşkuya ortak olarak sahnenin önünde dans ederek konserin tadını çıkardılar. Kocaoğlu’na Selvitopu’ndan teşekkür Dokuz Eylül Üniversitesi Konservatuvarı öğrencilerinin dans gösterileriyle renklenen gecenin sonunda Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, orkestra şefi ve sanatçılara çiçek vererek Karabağlar halkı adına onları tebrik etti. Başkan Selvitopu ayrıca, bu konserin Karabağlar'da gerçekleşmesini sağlayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na da teşekkürlerini iletti.
 • Karabağlar Belediyesi hizmetleri E-Devlette
  Karabağlar Belediyesi hizmetlerini e-devlet kapısı üzerinden sunmaya başladı. Karabağlar Belediyesi’nin sunmuş olduğu elektronik hizmetlere vatandaşlar, aynı zamanda kamu kurumlarının sunduğu hizmetlere tek noktadan, hızlı ve güvenli erişim imkanı veren e-devlet üzerinden de ulaşabilecek. Uygulama ile vatandaşlar bu sayfaya girdiklerinde Karabağlar Belediyesi hakkında bilgiler ve duyurulara ulaşıp, belediye tarafından sunulan elektronik hizmetlerden faydalanabilecekler.         e-devlet üzerinden sunulmaya başlanan uygulamalara sürekli olarak yeni verilerin eklenmesi sağlanacak. Böylelikle vatandaşlar e-devlet kapısına girdiklerinde sicil bilgisi sorgulama, beyan bilgileri sorgulama, borç bilgileri sorgulama, çevre vergisi oranları, bina aşınma oranları ve arsa rayiç değerleri görülebilecek. Bunun için e-devlet şifresini kullanarak www.turkiye.gov.tr adresinde oturum açmak gerekiyor. Şifre ile giriş yaptıktan sonra Belediye Hizmetleri kategorisinde Karabağlar Belediyesi’ni seçerek belediye hakkında bilgilere ve duyurulara ulaşabilir, belediye tarafından sunulan elektronik hizmetlerden yararlanabilinir.
 • Karabağlar'ın sokakları artık daha modern
  Karabağlar Belediyesi'nin İzmir Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği içerisinde sürdürdüğü ve ilçedeki 52 sokağın sevgi yolu biçiminde düzenlenmesi çalışmaları hızla ilerliyor. Çalışmaların tamamlandığı sokaklar daha modern, daha temiz ve ışıl ışıl bir görüntüye büründü. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin mali destek sağladığı ve geçtiğimiz Nisan ayından bu yana devam eden Karabağlar'daki  sokak yenileme çalışmalarında sona gelindi. Çalışmalar kapsamında ayrıca, yapılan özel ışıklandırma ile sokaklar geceleri ışıl ışıl modern bir görünüm kazandı. Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’nun yakından takip ettiği ve yerinde incelemelerde bulunduğu sevgi yolu çalışmalarında maliyeti yüksek asfalt yerine parke taşı ve granit kullanıldı. Belediyenin çalışmaları vatandaşlardan da tam not aldı. Karabağlar'daki eski sokakların son derece dar ve karmaşık olduğunu ifade eden mahalle sakinleri yapılan çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Daha modern bir Karabağlar için çalışıyoruz Yapılan 52 sevgi yolunun dışında önümüzdeki günlerde ilçe sınırları içindeki 3 bin 600 sokakta çalışmaların başlayacağını belirten Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, bu tür çalışmalarla Karabağlar’ı daha modern bir hale getirmeyi amaçladıklarını söyledi. Sevgi yolu çalışmalarına ilişkin de bilgiler veren Başkan Selvitopu şunları söyledi: “Bu çalışmaların maliyeti 3 milyon 800 bin TL’dir. Bunun yaklaşık yüzde 70'i olan 2 milyon 700 bin TL’sini İzmir Büyükşehir Belediyesi karşılıyor. Bize destek olan ve ilçemize katkıda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve yönetimine teşekkür ediyorum. İlçemizi İzmir’in en temiz, modern kenti haline yine sizlerin desteğiyle getirmeyi amaçlıyoruz. Daha çağdaş bir Karabağlar için de açık, şeffaf, katılımcı bir yönetim anlayışıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” Dedi.
 • Karabağlar’da belediye vatandaş el ele çalışıyor
  Karabağlar Belediyesi vatandaşla işbirliği içerisinde, imece usulüyle ilçede çalışmalar gerçekleştiriyor.  Mahallelerdeki merdiven, istinat duvarı, kaldırım gibi küçük yapısal eksiklikler belediyenin malzeme desteği,  vatandaşın işçiliğiyle gideriliyor. Muhtarlar kanalıyla mahallelerdeki eksiklikler belediyenin ilgili birimlerine iletiliyor, belediye ekipleri ise iki gün içinde gerekli malzemeleri mahalleye gönderiyor. Ustalık yeteneğine sahip vatandaşların yapımını gerçekleştirdiği çalışmaları mahalle muhtarları ve belediye ekipleri yerinde denetliyor. İşçiliği gerçekleştiren mahalleli vatandaşlar ise belediyeyle dayanışma içinde çalışmaktan çok memnun olduğunu dile getiriyorlar. Başkan Selvitopu ise Karabağlar’ın mahallelerinde yapılması gereken genel çalışmaları belediye ekiplerinin sürdürdüğünü ancak bu tarz basit işlerde muhtarlar ve vatandaşlarla imece usulü ile çalıştıklarını söyledi. Karabağlar Belediyesi örnek bir çalışmaya daha imza attı. İlk kez gerçekleştirilen uygulamada vatandaşlarla bazı mahallelerde ortak çalışma yürütülerek imece kültürü de yaşatılmış oluyor. İlk olarak Salih Omurtak ve Yüzbaşı Şerafettin mahallelerinde gerçekleştirilen programda muhtarlar kanalıyla mahallelerin merdiven, istinat duvarı, kaldırım yapımı gibi küçük yapısal eksiklikler belediyeye bildirildi. Vatandaşlarla ve muhtarlarla dayanışma içerisinde gerçekleştirilen çalışma kapsamında belediyenin Fen İşleri Müdürlüğü tarafından mahallenin ihtiyacı olan çimento, kum, parke taşı, bordür taşı gibi malzemeler muhtarlıklara gönderildi. Mahallelerde muhtarlarla görüşen ve işini iyi bilen inşaat ustaları tarafından mahallelerindeki çalışmalara başlandı. Bu yöntemle Salih Omurtak Mahallesi’nde yokuş bölgelerde merdiven ve istinat duvarı, Yüzbaşı Şerafettin Mahallesi’nde ise istinat duvarı yapıldı. Vatandaşlarımızla dayanışma içinde çalışıyoruz Mahallelerin eksikliklerini en iyi orada yaşayan vatandaşların ve mahalle muhtarlarının bildiğini belirten Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu ilçeyi güzelleştirmek mahallelerin eksikliklerini gidermek için muhtarlar ve vatandaşlarla dayanışma içerisinde çalıştıklarını söyledi. Karabağlar’ın mahallelerinde yapılması gereken genel çalışmaları belediye ekiplerinin sürdürdüğüne ancak bu tarz basit işlerde muhtarlar ve vatandaşlarla imece usulü ile çalıştıklarına da değinen Başkan Selvitopu, “Biz Karabağlar’ı birlikte güzelleştirmek için yola çıktık. Bu kapsamda da vatandaşlarımızda her konuda dayanışma içerisindeyiz. Yüzbaşı Şerafettin ve Salih Omurtak Mahalle muhtarlarıyla gerçekleştirdiğimiz bu çalışmalarda mahallelerdeki küçük eksiklikleri birlikte hareket ederek çözdük. Muhtarlarımız bize bu mahallelerde yapılacak küçük çalışmalarda işinin ehli ustaların çalışacağını belirterek bizden malzeme talep ettiler. Biz de mahallelerde gerekli incelemeleri yaparak gerekli malzemeleri muhtarlıklara gönderdik. O mahallelerde yaşayan işinin ehli usta vatandaşlarımız da merdiven,  istinat duvarı gibi çalışmaları yaptılar. Ekiplerimiz de çalışmaları yerinde incelediler.” Dedi.Vatandaşlar ve muhtarlar çok memnun 
FOTO GALERİ
  SELECT * FROM tbl_foto_galeri where vitrin='Evet' and fotokat_id=1 order by sira asc
VIDEO GALERİ
Karabağlar Belediyesi 2013
Halka Hizmet Hattı 414 77 77
web tasarım web tasarım izmir web sitesi
Kullanıcı Adı :
Şifre :
Ad Soyad :
E-Mail :
Telefon :
Kullanıcı Adı :
Şifre :
E-Bülten :
E-Bülten'ler tanımlı mail adresinize gönderilmektedir.