• Sunay Akın'dan Çanakkale insan öyküleri
  Karabağlar Belediyesi, Çanakkale Zaferi'nin 100'üncü yılı etkinlikleri kapsamında Yazar ve Şair Sunay Akın'ı vatandaşlarla buluşturdu. Etkinlikte  Sunay Akın'ın Çanakkale Zaferi özel hikâyeleri konuklara duygu dolu anlar yaşattı. Karabağlar Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda düzenlenen etkinliğe Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, eşi Fügen Selvitopu, meclis üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Konuşmasına İzmir'in çağdaş insanlarından söz ederek başlayan Akın, “Keşke tüm Türkiye İzmir gibi olsa. Burada kendimi evimde, mahallemde gibi huzurlu ve mutlu hissediyorum” diyerek İzmir’e övgüler yağdırdı. Geceye katılanlar da bu sözler üzerine Sunay Akın'ı uzun süre alkışladı.  2 bin kitaptan çıkan hikayeler Çanakkale Savaşı’ndaki insan hikayelerini oluşturmak için Çanakkale için yazılan 2 bin kitabı araştırdığını belirten Sunay Akın, “Bugün herkes Çanakkale Savaşının 100. yılında dama oyunu oynuyor. Oysa biz bu gece satranç oynayacağız.” diye konuştu. Çanakkale 1915'in gerçek yüzünün insan yüzü olduğunu belirten Akın “Ülkeleri aydınlığa hisse senetleri değil, hissi senetler kavuşturacak. Ben de bunun için uğraşıyorum” diyerek de duygularını dile getirdi. Çanakkale Savaşları ile ilgili çok az sayıda kişinin bilgisi olduğunu söyleyen Yazar ve Şair Sunay Akın şöyle konuştu: “Karanlığı aydınlatmak için bilginin ışığı gerekli. Ben, bilgi ile bir satranç oyuncusu gibi hamleler yapıyorum. İnsanların istediği de bilginin ışığıdır. Kimse karanlıkta yaşamayı istemez. Karanlığa mahkûm edildiklerinde siz onlara ışığı taşımalısınız ki karanlıklar son bulsun." Başkan Selvitopu çiçek verdi, teşekkür etti Gösterinin sonunda Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Sunay Akın'a teşekkür ederek çiçek sundu. Sunay Akın anlatımıyla Çanakkale Savaşı’nın daha başka bir yüzü olduğunu gördüklerini söyleyen Selvitopu “Hurafelerle, hayali şeylerle bu savaşın kazanılmadığını gördük. Kültüre ve sanata böyle zamanlarda ihtiyacımız var. Kültürsüz ve sanatsız bir toplum Mustafa Kemal Atatürk'ün  dediği gibi hayat damarlarından biri kopmuş demektir. Bize düşen kültüre sanata ve Çanakkale’yi bu şekilde anlatan Sunay Akın gibi insanlara ihtiyacımız var. Ben Sunay Akın'a Karabağlar halkı adına teşekkür ediyorum” dedi. Yazar ve Şair Sunay Akın, gösteri sonunda kitabını imzaladı. Kendisini izlemeye gelen Karabağlar Kemal Tarım Dinlenme Evi sakinleri ve vatandaşlarla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.  
 • Karabağlar personeline yaratıcı drama eğitimi
  Karabağlar  Belediyesi’ndeki personelin gelişimi ve psikolojik destek çalışmaları kapsamında, Veteriner İşleri Müdürlüğü’nde çalışan personele yaratıcı drama eğitimi verildi. Çağdaş Drama Derneği Şube Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Ulvi Adiloğlu  tarafından verilen eğitimlerde personelin psikolojik olarak rahatlaması, iş ortamından kaynaklanan sorunlardan uzaklaşması ve katılan personel arasında ekip ruhu oluşturulması hedefleniyor. Veteriner İşleri Müdürlüğü çalışanlarıyla başlayan yaratıcı drama eğitiminin önümüzdeki dönemde tüm belediye personeline verilmesi planlanıyor. Yaratıcı drama eğitimi nedir? Eğitimde yaratıcı drama; her hangi bir konuda, doğaçlama, rol oynama gibi tekniklerden yararlanarak, bir grupla ve grup üyelerinin birikimlerinden, yaşantılarından yola çıkarak canlandırmalar yapmaktır. Herhangi bir olay, olgu, soyut-somut bir durum, bir gazete haberi, bir karikatür, yazının (edebiyatın) tüm türleri, yarım bırakılmış herhangi edebi bir metin, bir yaşantı, anı, fotoğraf, bir ders konusu, yaratıcı dramada işlenecek konuyu rahatlıkla oluşturabilir. Yaratıcı drama eğitimi amaçları arasında yaratıcılık ve estetik gelişimi sağlamak, iletişim ve etkileşim becerilerini geliştirmek, hayal gücünü geliştirmek ve farkındalık yaratmak sayılabilir.
 • Çevre dostu Karabağlar rekor kırdı
  Karabağlar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü,  çevreye olan duyarlılığıyla ilçede farkındalık yarattı. İlçenin merkez hatlarına yerleştirdiği atık toplama konteynerleri ile bir yılda rekor düzeyde rakamlara ulaşan Temizlik İşleri Müdürlüğü ayrıca ambalaj ve evsel atık (kâğıt, plastik, pil, cam şişe, yağ, kapak) toplayarak geri dönüşüme büyük destek sağladı. Yaptığı çevreci projelerle ilçe halkı tarafından takdir toplayan Karabağlar Belediyesi, çevrenin korunmasına yönelik önemli adımlar attı. İlçedeki tüm semt evleri, camiler, muhtarlıklar, okullara ve ana arterlere konulan atık toplama kutu ve konteynerleri ile son bir yılda  12 bin 982 kg kağıt, 30 bin 198 kg plastik, 7 bin 797 kg cam, 2 bin 550 kilo da pil topladı. Belediye ekipleri ayrıca, bir yıl içinde 160 bin ton evsel atık ve 2 bin 490 litre atık yağ ve bin 150 kilo plastik kapak toplayarak engelli vatandaşlar için tekerlekli sandalye kampanyasına destek verdi. Kampanyaya yoğun ilgi Çevreye saygı konusunda duyarlı olan vatandaşların desteğiyle kampanyaya ilginin her geçen gün daha da arttığını belirten belediye yetkilileri, her gün 3 kağıt toplama, 1 şişe toplama ve 1 yağ toplama aracı ve günde 3 sefer eski eşyaları toplama aracıyla Karabağlar'ın daha da güzelleşmesine katkıda bulunmaya devam edeceklerini ifade ettiler. 
 • Başkan Selvitopu esnafı da unutmadı
  Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu seçim dönemi verdiği sözü yerine getirerek esnafla da sık sık bir araya geliyor. Seçim çalışmaları sırasında “Başkan olursam sizleri yine ziyaret edeceğim” sözünü veren Başkan Selvitopu fırsat buldukça esnafı ziyaret ediyor, halkla buluşuyor. Önceki gün Üçkuyular'dan, Hatay Poligona kadar tüm esnafı dolaşan Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu vatandaş ve esnafla tek tek tokalaşarak  hatırlarını sordu. Karabağlar Belediyesi Meclis Üyesi Yaşar Geylani'nin de  eşlik ettiği ziyaretlerde Başkan Selvitopu esnafın sorunlarını dinledi, sık sık not aldı. Esnaftan Başkan Selvitopu'na teşekkür Hatay esnafı, Başkan Selvitopu'nun henüz başkan adayı iken  “Başkan olunca yeniden geleceğim” sözünü hatırlattı ve sözünü tutup tekrar ziyaretlerine geldiği için kendisine teşekkür ettiler. Vatandaşlar da belediye ekiplerinin Karabağlar için yaptığı çalışmalardan memnun olduklarını Başkan’a ifade ettiler.
 • Karabağlar Belediyesi kadın personelini unutmadı
  Karabağlar Belediyesi 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde personelini unutmadı. Karabağlar Belediyesi Başkanvekili Servinaz Ömür, Karabağlar Belediyesi Başkan Yardımcısı Alev Ağrı ve Meclis Üyeleri belediyede çalışan kadın personelin kadınlar gününü kutladı. Kadınlara çiçek ile şal hediye edildi. Yeni binasında hizmete vermeye başlayan Karabağlar Belediyesi bünyesinde çalışan kadın personeli unutmadı. 8 Mart öncesi birbirinden farklı etkinliklere imza atan ve bu  programları da halkın yoğun ilgisiyle karşılaşan Karabağlar Belediyesi kadın personeline de 8 Mart nedeniyle jest yaptı.  Başkanvekili Servinaz Ömür ve Karabağlar Belediye Başkan Yardımcısı Alev Ağrı ve Meclis Üyeleri tüm birimlerde çalışan kadınların gününü kutladı ve kadınlara çiçek ile  şal hediye etti. Daha huzurlu dünya istiyorlar Başkan Muhittin Selvitopu'nun da kadınlar gününü kutladığını kadın personele ileten Başkanvekili Servinaz Ömür,  bugünün tüm dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini  dile getirdikleri gün olduğunu hatırlatarak “ Kadınlarımızın bu anlamlı gününü yürekten kutluyorum.” dedi
 • Bu işte bir genç var
  Erasmus Plus Gençlik Programı’nın Türkiye yürütücüsü Türk Ulusal Ajansı, Tüm Eczacı Kooperatifler Birliği ve Çevreci Eczacılar Kooperatifi işbirliğiyle yürütülen “Bu İşte Bir Genç Var” Erasmus Plus Gençlik Değişimi Projesi kapsamında İzmir’e gelen örgencileri Karabağlar Belediyesi ağırladı. Öğrenciler Karabağlar Belediyesi’nin Kent Tasarım Atölyesi (KETA) “Ortak Akıl ve Üretim Atölyesi” kapsamında projeler gerçekleştirdiler.    “Bu İşte Bir Genç Var” Erasmus Plus Gençlik Değişimi Projesi kapsamında 6-15 Şubat tarihleri arasında Türkiye, Romanya, Polonya, Slovakya ve Ukrayna’dan İzmir’e gelen 35 genç, Karabağlar Belediyesi’nin Yeşil Ev ve Karafatma Parkı’nda çeşitli programa imza attılar. Birlikte projeler gerçekleştirdiler Karabağlar Belediyesi Kent Tasarım Atölyesi (KETA) “Ortak Akıl ve Üretim Atölyesi” kapsamında birlikte projeler gerçekleştiren öğrenciler  “Genç İşsizliği” konularında çalışmalar yaptılar. İşsizliğin nedenleri, mücadele yöntemleri, girişimcilik, sosyal girişimcilik konularında atölye çalışmaları yaparak gençlerin dünya ekonomisindeki rolünü bir kez daha yaptıkları projelerle ortaya koydular. Öğrenciler ayrıca ülkelerindeki sosyo-ekonomik yapıları tartışarak fikir alışverişinde bulundular. Farklı kültürleri tanıdılar Karabağlar Belediyesi’nin Yeşil Bina ve Karafatma Parkı’nda eğitim ve grup çalışmalarını gerçekleştiren gençler kültürel etkinliklerle kendi kültürlerini tanıtıp farklı kültürleri yakıdan görme fırsatı da yakaladılar.   
 • Karabağlar’da çocukların dans coşkusu
  Karabağlar Belediyesi Kent Tasarım Atölyesi(KETA) "Sosyal Diyalog" kapsamında 100’den fazla çocuğu bir araya getirerek özgürce dans etmelerini sağladı. Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’nun da katıldığı etkinlik İhsan Alyanak Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşti. Sabiha Yorgancılar İlköğretim Okulu öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, 8-12 yaş arası ilköğretim öğrencileri keyifli dakikalar geçirdi. KETA’nın "Sosyal Diyalog" kapsamında, Çağdaş Dans Sanatçısı S.Cansu Ergin ile bulaşan çocuklar, müzik ve hareketleri birleştirerek özgürce dans ettiler. Özgüvenleri güçlenir Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu KETA tarafından düzenlenen etkinliğin çocukların özgüvenlerini ve birbirleriyle olan ilişkilerini güçlendirmek için önemli bir adım olduğunu belirterek, projenin tüm Karabağlar’a yaygınlaştırılmasını istedi.
 • Karabağlar’da engellilerin film keyfi
  Karabağlar Belediyesi ve İzmir Sağırları Koruma ve Kalkındırma Derneği’nin işbirliğiyle düzenlediği ücretsiz sinema etkinliğinde, işitme engelli vatandaşlar film gösteriminin keyfini çıkardılar. Gerçekleşen sinema gösteriminde Karabağlar Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Pelin Erda, İzmir Sağırları Koruma ve Kalkındırma Derneği Başkanı Metin Atak ve yönetim üyeleri bir araya geldi.İşitme engelli sanatçıların yazıp yönettiği ve oynadığı "Bilyenin Hatırını Unutamayanlar" adlı sinema filmi Karabağlar Belediyesi Bozyaka Kültür Merkezi’nde izleyicileriyle buluştu. Dernek üyesi engelli ailelerin katılımıyla gerçekleşen ve 350’yi aşkın sinemaseverin bir araya geldiği etkinlik öncesi konuşma yapan Pelin Erda, tüm engellerin aşıldığı bir Karabağlar hayal ettiğini vurguladı. Engelleri birlikte aşacağız Erda konuşmasında, “Karabağlar Belediyesi olarak engelsiz bir yaşam istiyoruz. Bütün engellilerimiz için engellerin kaldırıldığı bir Karabağlar hayal ediyoruz. Bunları tek başımıza yapamayız, sizlerin getireceği talep ve öneriler doğrultusunda yapabiliriz. Bundan sonraki yıllarda engelleri aşmak üzere birliktelik için sizleri davet ediyorum.” dedi.,
 • Hizmet binası beğeni topladı
  Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu Karabağlar Kaymakamı Mehmet Sadık Tunç ile Cumhuriyet Halk Partili ve Ak Partili belediye meclis üyelerine yeni hizmet binasını gezdirdi. Kaymakam ve meclis üyeleri tarafından büyük beğeni toplayan hizmet binasına belediyenin dışında hizmet verecek müdürlükler hariç diğer tüm birimler 15 Mart’a kadar taşınacak.  4 katlı hizmet binasının tüm katlarını Kaymakam ve meclis üyelerine tanıtarak gezdiren Başkan Selvitopu, vatandaşlara burada çok daha rahat hizmet edeceklerini belirterek, “Amacımız Karabağlar halkına daha sağlıklı hizmet vermek ve insanların buradan aldığı hizmetten dolayı mutlu olmalarını sağlamak.” Dedi. Karabağlar Belediyesi’nin Yeşillik Caddesi’nde bulunan ve çok yakın bir zamanda hizmete açılacak olan hizmet binası tamamlandı. Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu Karabağlar Kaymakamı Mehmet Sadık Tunç ile Cumhuriyet Halk Partili ve Ak Partili belediye meclis üyelerine yeni hizmet binasını gezdirdi. Hizmet binasını gezen Kaymakam ve meclis üyeleri Başkan Selvitopu’na teşekkür ederek, yeni bina hakkındaki beğenilerini ilettiler. 15 Mart’a kadar taşınacak Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu 4 katlı hizmet binasında çalışmaların genel itibariyle tamamlandığını fakat ufak tefek eksikliklerin kaldığını belirtti. Belediye birimlerinin peyderpey yeni hizmet binasına taşındıklarını ifade eden Başkan Selvitopu, 15 Mart’a kadar da belediyenin dışında hizmet verecek müdürlükler hariç, diğer tüm müdürlüklerin binaya taşınıp hizmetlerine devam edeceklerini söyledi. Selvitopu, “Binamızdaki çalışmalar tamamlandı. İçerisinde ufak tefek eksiklikler var. Bunlar da birimler yerleşip çalışmalara başladıkça tespit edilip giderilecek eksiklikler. Şu anda buraya taşınmış olan ve hala taşınması süren müdürlüklerimiz var. Bu taşınma işlemi bir süre devam edecek. 15 Mart’a kadar ise tüm birimlerimiz bu binaya taşınıp hizmetlerini sürdürecekler.” Dedi. Hem vatandaşlar hem çalışanlar rahat edecek Yeni hizmet binasının çok sayıda ihtiyaca cevap verecek nitelikte olduğunu, birimlerin tek çatı altında hizmet vereceğini söyleyen Başkan Sevlitopu bu hizmetleri verirken hem çalışanların hem de vatandaşların rahat edeceğini belirtti. Selvitopu sözlerini şöyle sürdürdü:  “Amacımız Karabağlar’da yaşayan vatandaşlarımıza sağlıklı ve rahat bir ortamda hizmet vermek, belediyemizden memnun ayrılmalarını sağlamak. Yeni hizmet binamızda tüm müdürlüklerimizle vatandaşlarımıza en iyi hizmeti vermeyi, onları yormadan mutlu etmeyi amaçlıyoruz.” 
 • Karabağlar’da “kadına şiddete hayır” semineri
  Ülke genelinde kadına yönelik şiddete tepkiler hızla çoğalırken Karabağlar Belediyesi,  kadına yönelik şiddet karşısında düzenlediği etkinliklerle kadınları bilinçlendiriyor. İzmir Kadın Dayanışma Derneği, Ankara Kadın Dayanışma Vakfı, Kadın Sığınma Evi Derneği işbirliği ile “kadına şiddete hayır” semineri düzenlendi. AB projesi kapsamında gerçekleştirilen etkinlikte Avukat Şenay Tavuz, Karabağlarlı kadınları haklarına ilişkin bilgilendirmelerde bulundu. Yalnız değilsiniz Karabağlar Üçkuyular Kurs Merkezi’nde düzenlenen ‘Toplumsal Cinsiyet ve Şiddet Algısı’ konulu seminere kadınlar yoğun ilgi gösterdi. Kadına yönelik şiddetin de anlatıldığı seminerde ülkemizde şiddetin sadece fiziksel olmadığını, ekonomik ve psikolojik şiddetinde aşırı seviyelerde olduğunu ifade eden Tavuz, şiddetle karşı karşıya kalan kadınların yalnız olmadığını, kadın danışma ve sığınma evleri başta olmak üzere, emniyet kuvvetlerine ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı il müdürlüklerine de başvurulabileceğini söyledi. Toplumsal cinsiyet ve şiddet algısı üzerine de konuşan Avukat Şenay Tavuz, 6284 sayılı yasa ile ilgili bilgilendirmede bulunarak, kadınların sorularını da cevapladı. Proje kapsamında bu seminerlerin Ankara, İzmir ve Adana’da toplam bin kadına ulaşılması hedefleniyor.  
 • Karabağlar'ın güneş enerjisi İzmir'e örnek oldu
  İzmir Elektrik Teknisyenleri Odası tarafından düzenlenen programda 30 sektör temsilcisi Karabağlar Belediyesi'nin Bozyaka Pazaryeri’nde bulunan güneş enerji santralini yakından inceleyerek bilgi aldı. Karabağlar Belediyesinin iştirakçi olduğu, İZKA(İzmir Kalkınma Ajansı) Okul Öncesi ve Mesleki Eğitim Mali Destek Programı kapsamında İTO Süleyman Taştekin Teknik Lisesi ve Endüstri Meslek Lisesi tarafından yürütülen “Okulumda Güneş Açtı” projesi kapsamında İzmir Elektrik Teknisyenleri Odası tarafından programlanan etkinlikte 30 sektör temsilcisi, 5 gün boyunca “Güneş Enerjisi Sistemleri Eğitimi” aldı. Belediyenin GES(Güneş Enerji Santrali) sorumlusu Elektrik-Elektronik Mühendisi tarafından bilgilendirilen sektör temsilcileri, 321 Kw Güneş Enerji Santrali’ni yakından inceledi. Konunun uzmanları tarafından kendilerine gerekli bildirimler ve anlatımlar yapıldı. Ara eleman yetiştirecek “Okulumda Güneş Açtı” projesi kapsamında güneş enerjisi teknisyenleri yetiştirmek, öğrencilere  güneş enerjisinden elektrik üretimi konusunda eğitim vererek yeni beceriler kazandırmak, yenilenebilir enerji konusunda nitelikli ara eleman yetiştirmek ve çevre duyarlılığının arttırılmasının sağlanması hedefleniyor.   
 • Karabağlar'da mobilya günleri başlıyor
  Karabağlar'da marka olan mobilya sektörünün tekrar canlanması için harekete geçildi.  Karabağlar Belediyesi, Mobilyacılar ve Marangozcular Odası işbirliği ile 15 - 24 Mayıs tarihleri arasında Yeşillik Caddesi ve Karabağlar ilçe sınırları içerisinde ilk kez “Mobilya Günleri” düzenleyecek. Bu etkinlik geleneksel hale gelecek. Mobilya günleri ile ilgili katılımcıların da fikirlerini almak üzere Karabağlar Belediyesi Uğur Mumcu Tesisleri’nde toplantı düzenlendi. Toplantıya Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu başta olmak üzere Karabağlar Kaymakamı Mehmet Sadık Tunç, Mobilyacılar-Marangozcular Odası Başkanı Tevfik Özdemir,  İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Aysel Özkan, İzmir Ticaret Odası mobilya grubu ve, Ege İhracatçı Birlikleri ağaç ve orman ürünleri üyeleri,   KASİAD, KAGİAD gibi sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Ege Bölgesi Sanayi Odası mobilya sanayi meslek komitesi üyeleri,  Ege Üniversitesi ve İzmir Üniversitesi’nden öğretim görevlileri ile belediye esnaf komisyonu üyeleri katıldı. Görüş ve önerileriniz bizim için önemli İlk toplantıda görüş ve önerileri alarak yol haritası çizmek istediklerini belirten Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu,  amaçlarının Karabağlar'da uzun yıllardır hizmet üreten, İzmir'de mobilya sektörünün kalbi olan Karabağlar'da bu sektörün tanıtımını yapmak ve dikkat çekmek olduğunu söyledi. İzmir'de Mobilyacılar Odası’nın bin 700 üyesinin 900' ünün Karabağlar'da faaliyet gösterdiğine dikkat çeken Selvitopu “Mobilya,  Karabağlar sektörü açısından önemli. Dikkatleri buraya çekmek, ayrıca emek veren ustaların,  işçilerin,  zanaatkar olanların ortaya çıkartılmasını bekliyoruz. Biz bunların unutulmaması için çalışmalar ve paneller düzenlemeyi hedefliyoruz. Sizlerin görüş ve önerilerinizi alacağız. Neler yapılması gerekiyorsa görüş ve önerilerinizi bekliyoruz.” Dedi. Karabağlar mobilyacılar kenti olacak İzmir Mobilyacılar Marangozcular Odası Başkanı Tevfik Özdemir de projeye destek veren Belediye Başkanı ve Kaymakamlığa teşekkür etti. İzmir'de odalarına kayıtlı bin 700 üye, Ticaret Odası’nda 900 üye, Sanayi Odası’nda 100 üye, merdiven altı ise kayıtsız 2 bin 500 mobilyacı esnafının bulunduğunu söyleyen Özdemir Karabağlar’ı mobilya şehri yapmayı amaçladıklarını söyledi. Özdemir yaptığı konuşmada şunları söyledi:  “Toplam 4 bin mobilyacı esnafının yüzde 60’ı Karabağlar sınırları içinde oturuyor. Üyelerimizin yanında çalıştırdığı kişiler de Karabağlar'da çalışıyor. Ben geçmişe baktığımda 1991yılından 2000 yılına kadar ara sokaklar çok hareketliydi,  çok iyi tanınıyordu. Karabağlar'ı mobilya şehri yapmayı hedefliyoruz. Bu bizim için moral oldu. 9 günlük süre boyunca aktiviteler yapılacak. Saat 22.00-23.00’ e kadar mağazalar açık kalacak. Herkes üzerine düşen görevi yapacak.” Karabağlar Kaymakamı Mehmet Sadık Tunç ise Karabağlar'ın mobilya sektörü olarak diğer il ve ilçelere göre biraz geride kaldığını ifade etti. Düzenlenecek olan Mobilya günlerinin Karabağlar açısından olumlu bulduğunu belirten Kaymakam Tunç, bu etkinlilere Kaymakamlık olarak da her zaman destek vereceklerini söyledi. Katılımcılar da görüşlerini aktardı Tüm katılımcıların görüş ve önerilerini dile getirdiği toplantıda Ege Üniversitesi Mobilya Dekorasyon Bölümü Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr Selçuk Demirci ve İzmir Üniversitesi İç Mimarlık Bölüm Başkanı Yrd. Doç Dr Özlem Atalan, Karabağlar Mobilya Günleri süresince kampanyalar, yarışmalar düzenlenerek, vatandaşların bu mobilya günlerine katılımlarının sağlanması,  aynı zamanda yapılacak panel ve seminerlerle de ilçedeki ustaları ortaya çıkarmanın önemine değindiler. Mayıs'a kadar toplantılara devam Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu konuşmaların ardından yaptığı değerlendirmede seçim dönemi vaatlerinde Karabağlar'ın 4 ana sorunundan birisinin mobilya olduğunu vurguladığını hatırlatarak “Sorunların çözülmesi ilçemiz için önemli. Yerelimizi de etkileyecektir. Buraya geldiniz, fikir ve görüşlerinizi söylediniz. Biz sizleri danışma kurulu üyeleri olarak düşünüyoruz. Tekrar en kısa zamanda bir toplantı düzenleyerek yine görüş ve önerilerinizi alacağız.” Diye konuştu.   
 • Karabağlar Belediyesi yeni hizmet binasında
  Karabağlar Belediyesi, Yeşillik Caddesi üzerindeki 22 bin metrekare alan üzerine inşaa edilen yeni binasına taşınarak hizmet vermeye başladı. Daha önce ayrı noktalarda hizmet veren belediye müdürlükleri de tek bir merkezde toplanarak, vatandaşların işlerini en kısa sürede çözebilecek. Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu 4 katlı hizmet binasında çalışmaların genel itibariyle tamamlandığını, ufak tefek eksikliklerin kaldığını belirtti. Belediye birimlerinin peyderpey yeni hizmet binasına taşındıklarını ifade eden Başkan Selvitopu, 14 Mart’a kadar da belediyenin dışında hizmet verecek müdürlükler hariç, diğer tüm müdürlüklerin tam kadro hizmetlerine devam edeceklerini söyledi. Hem vatandaşlar hem çalışanlar rahat edecek Yeni hizmet binasının çok sayıda ihtiyaca cevap verecek nitelikte olduğunu, birimlerin tek çatı altında hizmet vereceğini söyleyen Başkan Sevlitopu bu hizmetleri verirken hem çalışanların hem de vatandaşların rahat edeceğini belirtti. Selvitopu sözlerini şöyle konuştu:  “Amacımız Karabağlar’da yaşayan vatandaşlarımıza sağlıklı ve rahat bir ortamda hizmet vermek, belediyemizden memnun ayrılmalarını sağlamak. Yeni hizmet binamızda tüm müdürlüklerimizle vatandaşlarımıza en iyi hizmeti vermeyi, onları yormadan mutlu etmeyi amaçlıyoruz.” Hangi müdürlükler yer alacak? Yeni hizmet binasındadış müdürlükler hariç,  Basın-Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Bilgi İşlem Müdürlüğü, Çevre Koruma Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Emlak-İstimlak Müdürlüğü, Etüd-Proje Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü, Hukuk İşleri Müdürlüğü, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, İnsan Kaynakları Müdürlüğü, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Mali Hizmetler Müdürlüğü, Özel Kalem Müdürlüğü, Plan-Proje Müdürlüğü, Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü, Strateji Geliştirme Müdürlüğü, Teftiş Kurulu Müdürlüğü, Yapı Kontrol Müdürlüğü, Yazı İşleri Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü vatandaşlara  hizmet verecek.
 • Karabağlar'da mikrofon kadınlarda
  Karabağlar Belediyesi, Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne ilişkin farklı bir programa imza attı. Bir hafta süren çeşitli etkinliklerde kadınlara mikrofon uzatıldı ve kadınlar yaşadıkları toplumsal sorunları anlatma fırsatı buldular. Uzmanlar da onlara yol gösterdi ve çözüm konusunda önerilerde bulundular. Her yıl 8 Mart tarihinde kutlanan Dünya Emekçi Kadınlar Günü, Karabağlar'da bir hafta boyunca düzenlenen toplantı ve sohbetlerle farklı bir anlam kazandı.   Karabağlar Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü’ne ait Özgür, Limontepe, Eskiizmir ve Esendere Semt Merkezleri’nde kadınlar toplumda karşılaştıkları sorunları tüm katılımcılara mikrofonla anlattılar. Eskiizmir semt evinde düzenlenen etkinliğe ise Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu da katıldı. Sözde değil özde olmalı Kadınlara yönelik son dönemde yaşanan cinayetlerin yaşanan sorunları dile getirdiğine dikkat çeken Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, bunun çözümünün eğitim, sosyalleşme ve özellikle erkeklerin eğitilmesiyle çözülebileceğini söyledi. Yaşanan vahşete söyleyebilecek söz bulamadığını belirten Selvitopu, kadın-erkek eşitliğinin sözde değil, özde hayata geçirilmesi gerektiğini vurguladı. Selvitopu, “ İnsan olmanın erdemi kendine hakim olmaktır. Bu anlamda sizler insan olmanın erdemini en iyi temsil edenlersiniz. Hep yanımızda olanlar kadınlarımızdır. Bizim de yerel yönetim olarak görevimiz sizlere yönelik çalışmalar da yapmaktır. Sizlere yardımcı ve destek olmaktır. Bu toplantılarda biz de sizleri dinleyerek çözümler bulma amacındayız.  Kadın-erkek eşitliğini lafta değil her türlü yaşamda hayata geçirmeliyiz. Toplumsal yaşamda, iş yaşamında bunları göremiyoruz, eksiklikler var. Bu mücadeleyi sizler bizden daha iyi yapacaksınız. Bize düşen sizlere destek olmaktır.” diye konuştu. Kooperatifçiliğe önem veriyoruz Karabağlar Belediyesi Sosyal Yardım işleri Müdürü Pelin Erda ve birim yetkilisi Meral Keleş de yaptıkları konuşmalarda, Türkiye'de kadın olmanın zorluklarından bahsetti. Karabağlar'da kadınlara yönelik istihdam ve kooperatifçiliğe önem verdiklerinin altını çizen Pelin Erda “Kavacık’ta  ve Uzundere’de kadınların kooperatifçilik sayesinde büyük bir yol kat ettiğini belirterek aynı uygulamayı semt merkezlerindeki kadınlarla da yapacaklarını ifade etti.  
 • KARABAĞLAR BELEDİYESİ’NDEN KARDEŞ BELEDİYEYE DESTEK
  Karabağlar Belediyesi, meclis kararı ile kardeş belediye olan Adıyaman 'ın Gölbaşı ilçesine bağlı Harmanlı Belediyesi’ne çöp kamyonu gönderdi. Bakımı ve onarımı yapılan çöp kamyonu belediye yetkililerine teslim edildi. Karabağlar  Belediyesi, bakıma alarak yeniledikleri çöp aracını ihtiyaç sahibi belediyeye gönderdi. Meclis kararı ile kardeş belediye olan Harmanlı Belediyesi yetkilileri İzmir Karabağlar'a gelerek aracı teslim aldı. 1969 yılında kurulan 2 bin nüfuslu Harmanlı belediyesinde daha önce traktörle çöplerin toplandığını ifade eden belediye yetkilileri bu çöp kamyonu ile artık sorunsuz ve steril ortamda çöp toplaması yapabileceklerini belirtirken, aracın kullanımı ile ilgili yetkililerden bilgi aldılar. Destekten memnunuz Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Adıyaman Gölbaşı ilçesi Harmanlı Belediyesi'ne destek olabildikleri için memnun olduklarını belirterek “Kardeş Belediye projesiyle durumu iyi olan, imkanları daha çok olan belediyeleri, imkanları sınırlı belediyelere katkı sunmasını amaçlıyoruz.” Dedi.   Harmanlı Belediyesi Muhasebe Müdürü Murat Ergen Karabağlar Belediyesi tarafından verilen kamyonu teslim alarak belediye yetkililerine teşekkür etti.    
 • Karabağlar’da minik dostlara sıcak yuva
  Karabağlar Belediyesi, sokak hayvanlarının sağlıklı ve sıcak bir ortamda yaşamaları amacıyla yaptığı çalışmalarını sürdürüyor. Sokak hayvanları için yemek, su kabı, sahiplendirme ve aşılama kampanyalarını gerçekleştiren Karabağlar Belediyesi bu kez de “Kedi Evi Projesi”yle sokak kedilerine yuva sağladı. İlçenin 40 farklı noktasına, Yerel Hayvan Koruma Gönüllüsü vatandaşların gözetimine sunularak yerleştirilen kedi evleri kış aylarında sokak kedilerine sıcak bir yuva oldu. Karabağlar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü sokak hayvanları için yaptığı çalışmalara bir yenisini daha ekledi. Sokak kedileri için geliştirilen “Kedi Evi Projesi” kış aylarında kedilere sıcak bir yuva oldu. İlçenin acil ihtiyaç duyulan 40 farklı noktasına, Yerel Hayvan Koruma Gönüllüsü olan insanların taahhüdü karşılığında yerleştirilen kedi evleri bu kişilerin gözetimleri ve korumalarına teslim edildi. İhtiyaçlar doğrultusunda daha fazla kedi evi üretilerek ilçenin farklı noktalarına yerleştirildi. Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde özel olarak strafor malzemeden üretilen kedi evleri kedileri hem yazın sıcaktan kışın soğuktan koruyacak hem de sağlıklı bir ortamda yaşamalarını sağlayacak.  Hayvan koruma gönüllülerine teslim edildi Kedi evleri, hayvan koruma gönüllüleriyle ortak bir çalışma yapılarak koruma altına alındı. 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunun uyarınca belirlenen Hayvan Koruma Gönüllüsü vatandaşlara istekleri doğrultusunda teslim edildi. Gönüllü vatandaşlardan taahhüt alınarak teslim edilen kedi evleri gönüllüler tarafından gerekli olan noktalara yerleştirildi. 
 • Karabağlar Mobilya Günleri fuarda tanıtıldı
  Türkiye ve dünyanın önemli sektörel organizasyonları arasında başarıyla yer alan Modeko Fuarı’nda, Karabağlar Belediyesi'nin Mobilyacılar ve Marangozcular Odası işbirliği ile 15-24 Mayıs tarihleri arasında ilk kez düzenlenecek  Mobilya Günleri'nin standı da yer aldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan, İzmir Vali Yardımcısı İbrahim Aslan, İzmir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Hatice Tatlı standa gelerek broşürleri inceledi, yetkililerden bilgi aldı. Stant ziyaretinde Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu ve İzmir Mobilyacılar Odası Başkanı Tevfik Özdemir de Mayıs ayında düzenlenecek olan Karabağlar Mobilya Günleri’nin önemine değindi.  Karabağlar'da bir ilk gerçekleşecek Mobilyacılar ve Marangozcular Odası işbirliği 15-24 Mayıs tarihleri arasında Yeşillik Caddesi ve Karabağlar sınırları içerisinde düzenlenecek Karabağlar Mobilya Günleri bir ilk olması açısından da önem kazanıyor. İzmir'de mobilya sektörünün kalbi olan Karabağlar mobilyasının tanıtımını yapmak ve sektöre dikkat çekmek amacıyla Mobilya Günleri süresince indirim kampanyaları, mobilya sergileri, söyleşiler, atölyeler, yarışmalar, belgesel gösterimleri, sanat aktiviteleri ve konserler düzenlenecek. Geleneksel hale gelecek Bu yıl birincisi düzenlenecek olan ve geleneksel hale gelmesi planlanan Karabağlar Mobilya Günleri broşürlerini alan sektör temsilcileri , bu etkinliklerle Karabağlar mobilyasının yeniden eski ve canlı günlerine döneceğine inandıklarını ifade ettiler. 5 gün sürecek fuar boyunca Karabağlar Belediyesi’nin  standı da saat 11.00-20.00 saatleri arasında ziyaretçilere açık olacak. 
 • Karabağlar'ın sporcuları madalyaya doymuyorlar
  Karabağlar Belediyesi Spor Okulları’nda 4 yıl önce karate sporuna başlayan Ezgi Bayır, Oğuzhan Soytürk, Elif Soytürk ve Devran Eroğlu çalışmalarının karşılığını alarak Milli Takıma yükselme başarısı gösterdi. Belediyenin kendi spor salonunda antrenörleri Mansur Uludağ tarafından 2011 yılından bu yana karate sporuyla uğraşan 4 sporcu, şimdiye kadar katıldıkları turnuvalarda kazandıkları madalyalarla tüm derecelere ambargo koydu. En son Sakarya'da düzenlenen minik ve yıldızlar Türkiye Karate Şampiyonası’nda Ezgi Bayır, yıldız bayanlar kategorisinde 1. olarak altın madalya aldı. Ayrıca Balkan Karate Şampiyonası’nda ülkemizi temsil etmeye hak kazandı. Hedef uluslararası turnuvalarda başarı Haftanın 4 günü antreman yapan Ezgi Bayır, Oğuzhan Soytürk, Elif Soytürk ve Devran Eroğlu her sporcunun hayali olan Milli Takıma yükselme başarısı gösterdikleri için büyük mutluluk duyduklarını belirterek hedeflerinin uluslararası turnuvalarda derece almak olduğunu söylediler. Dört genç sporcu kendilerine bu imkanı sağlayan Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu ve antrenörlerine teşekkür ettiler.
 • Karabağlar’da Türk Halk Müziği coşkusu
  Karabağlar Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, Bozyaka Kültür Merkezi’nde düzenlenen konserle dinleyicilere halk müziği ziyafeti çekti. Şefliğini Erkan Çakıllı’nın yaptığı birbirinden güzel 28 solo ve koro parçanın seslendirildiği etkinliğe, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Hacı Bektaş-ı Veli Anadolu Kültür Vakfı İzmir Şubesi Başkanı Satılmış Pekgöz, Ispartalılar Derneği Başkanı Bayram Biçici ve Ege Bölgesi Erzurumlular Derneği Başkan Yardımcısı Salih Çoruh ve vatandaşlar katıldı. Belediye başkan yardımcıları ve belediye personelinin  de dinlediği konsere 400’e yakın vatandaş katıldı. Konser sonrası sahneye çıkan ve Koro Şefi Erkan Çakıllıyı tebrik eden Başkan Selvitopu Çakıllı’ya çiçek takdim etti. Karabağlar Belediyesi’nin bugün Türk Halk Müziği korusunun olduğunu ancak yakında Türk Sanat Müziği korusu ve tiyatro grubunun da olacağı müjdesini veren Başkan Selvitopu sanata Karabağlar’da da büyük ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Sanata ihtiyacımız var Selvitopu  yaptığı konuşmada,  “Anadolu türküleri her şeyi çok güzel anlatıyor. Bu türküler birbirleriyle o kadar kaynaşmış ki, işte bir Mardin Kapı Şen Olur’u söylemeden olabilir mi? Ya da bir Edirne yöresinin türkülerini söylemeden biz Anadolu’yu tanıya bilir miyiz? Kırşehir’den Neşet Ertaş’ı dinlemeden biz Türkiye’yi tanıyabilir miyiz? Ya da aramızdan yeni ayrılan Yaşar Kemal’i okumadan Anadolu’yu öğrenebilir miyiz? Sanat böyle bir şey. Bizi birleştiren, bizi kaynaştıran, bizi geleceğe taşıyan olaylar. Onun için Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk boşuna söylememiş, ‘Sanatsız bir toplumun hayat damarlarından biri kopmuş demektir’ diye. Umuyoruz ki bundan sonra ki süreçte Karabağlar Belediyemizin bugün THM  koromuz var,  yarın TSM koromuz olacak, tiyatrolarımız olacak. Ayrıca diğer sanat dallarımız da Karabağlar’da olacak. Çünkü sanata ihtiyacımız var. Sanat bizi rahatlatır, sanat bizleri yaşama bağlar, bizi gençleştirir, dinamikleştirir.” dedi. 
 • Karabağlar'da mobilya günleri başlıyor
  Karabağlar'da marka olan mobilya sektörünün tekrar canlanması için harekete geçildi.  Karabağlar Belediyesi, Mobilyacılar ve Marangozcular Odası işbirliği ile 15 - 24 Mayıs tarihleri arasında Yeşillik Caddesi ve Karabağlar ilçe sınırları içerisinde ilk kez “Mobilya Günleri” düzenleyecek. Bu etkinlik geleneksel hale gelecek. Mobilya günleri ile ilgili katılımcıların da fikirlerini almak üzere Karabağlar Belediyesi Uğur Mumcu Tesisleri’nde toplantı düzenlendi. Toplantıya Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu başta olmak üzere Karabağlar Kaymakamı Mehmet Sadık Tunç, Mobilyacılar-Marangozcular Odası Başkanı Tevfik Özdemir,  İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Aysel Özkan, İzmir Ticaret Odası mobilya grubu ve, Ege İhracatçı Birlikleri ağaç ve orman ürünleri üyeleri,   KASİAD, KAGİAD gibi sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Ege Bölgesi Sanayi Odası mobilya sanayi meslek komitesi üyeleri,  Ege Üniversitesi ve İzmir Üniversitesi’nden öğretim görevlileri ile belediye esnaf komisyonu üyeleri katıldı. Görüş ve önerileriniz bizim için önemli İlk toplantıda görüş ve önerileri alarak yol haritası çizmek istediklerini belirten Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu,  amaçlarının Karabağlar'da uzun yıllardır hizmet üreten, İzmir'de mobilya sektörünün kalbi olan Karabağlar'da bu sektörün tanıtımını yapmak ve dikkat çekmek olduğunu söyledi. İzmir'de Mobilyacılar Odası’nın bin 700 üyesinin 900' ünün Karabağlar'da faaliyet gösterdiğine dikkat çeken Selvitopu “Mobilya,  Karabağlar sektörü açısından önemli. Dikkatleri buraya çekmek, ayrıca emek veren ustaların,  işçilerin,  zanaatkar olanların ortaya çıkartılmasını bekliyoruz. Biz bunların unutulmaması için çalışmalar ve paneller düzenlemeyi hedefliyoruz. Sizlerin görüş ve önerilerinizi alacağız. Neler yapılması gerekiyorsa görüş ve önerilerinizi bekliyoruz.” Dedi. Karabağlar mobilyacılar kenti olacak İzmir Mobilyacılar Marangozcular Odası Başkanı Tevfik Özdemir de projeye destek veren Belediye Başkanı ve Kaymakamlığa teşekkür etti. İzmir'de odalarına kayıtlı bin 700 üye, Ticaret Odası’nda 900 üye, Sanayi Odası’nda 100 üye, merdiven altı ise kayıtsız 2 bin 500 mobilyacı esnafının bulunduğunu söyleyen Özdemir Karabağlar’ı mobilya şehri yapmayı amaçladıklarını söyledi. Özdemir yaptığı konuşmada şunları söyledi:  “Toplam 4 bin mobilyacı esnafının yüzde 60’ı Karabağlar sınırları içinde oturuyor. Üyelerimizin yanında çalıştırdığı kişiler de Karabağlar'da çalışıyor. Ben geçmişe baktığımda 1991yılından 2000 yılına kadar ara sokaklar çok hareketliydi,  çok iyi tanınıyordu. Karabağlar'ı mobilya şehri yapmayı hedefliyoruz. Bu bizim için moral oldu. 9 günlük süre boyunca aktiviteler yapılacak. Saat 22.00-23.00’ e kadar mağazalar açık kalacak. Herkes üzerine düşen görevi yapacak.” Karabağlar Kaymakamı Mehmet Sadık Tunç ise Karabağlar'ın mobilya sektörü olarak diğer il ve ilçelere göre biraz geride kaldığını ifade etti. Düzenlenecek olan Mobilya günlerinin Karabağlar açısından olumlu bulduğunu belirten Kaymakam Tunç, bu etkinlilere Kaymakamlık olarak da her zaman destek vereceklerini söyledi. Katılımcılar da görüşlerini aktardı Tüm katılımcıların görüş ve önerilerini dile getirdiği toplantıda Ege Üniversitesi Mobilya Dekorasyon Bölümü Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr Selçuk Demirci ve İzmir Üniversitesi İç Mimarlık Bölüm Başkanı Yrd. Doç Dr Özlem Atalan, Karabağlar Mobilya Günleri süresince kampanyalar, yarışmalar düzenlenerek, vatandaşların bu mobilya günlerine katılımlarının sağlanması,  aynı zamanda yapılacak panel ve seminerlerle de ilçedeki ustaları ortaya çıkarmanın önemine değindiler. Mayıs'a kadar toplantılara devam Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu konuşmaların ardından yaptığı değerlendirmede seçim dönemi vaatlerinde Karabağlar'ın 4 ana sorunundan birisinin mobilya olduğunu vurguladığını hatırlatarak “Sorunların çözülmesi ilçemiz için önemli. Yerelimizi de etkileyecektir. Buraya geldiniz, fikir ve görüşlerinizi söylediniz. Biz sizleri danışma kurulu üyeleri olarak düşünüyoruz. Tekrar en kısa zamanda bir toplantı düzenleyerek yine görüş ve önerilerinizi alacağız.” Diye konuştu.   
FOTO GALERİ
  SELECT * FROM tbl_foto_galeri where vitrin='Evet' and fotokat_id=1 order by sira asc
VIDEO GALERİ
Karabağlar Belediyesi 2013
Halka Hizmet Hattı 414 77 77
web tasarım web tasarım izmir web sitesi
Kullanıcı Adı :
Şifre :
Ad Soyad :
E-Mail :
Telefon :
Kullanıcı Adı :
Şifre :
E-Bülten :
E-Bülten'ler tanımlı mail adresinize gönderilmektedir.