Ayni  Yardımlar

Aşevi Hizmeti: 414 81 17
2015 yılından bu yana devam eden, Abdi İpekçi Mahallesi'nde başlayan Aşevi Hizmetiyle haftanın beş günü, günlük 250 kişilik yemek dağıtılmaktadır. Sosyal Destek Kartı almaya hak kazanıp, aş evinden yararlanması uygun görülen aileler bu hizmetten faydalanmaktadır. 

Odun Yardımı Hizmeti: 414 81 17
Sosyal Destek Kartı almaya hak kazanıp muhtaç olduğu tespit edilen ailelere Belediyemiz imkanları ölçüsünde dağıtım yapılmaktadır. 
İstenilen evraklar: Başvuru dilekçesi, nüfus cüzdanı fotokopisi ve aile sicil beyannamesi(varsa) engelli raporu.       


Hasta/Yaşlı/Engelli Ev Temizliği Hizmeti: 293 64 01-293 64 02
Belediyemizce, kişilere ihtiyaçları ve kurumun olanakları ölçüsünde; süreli ya da süresiz olarak temel ihtiyaçlarını karşılayamayacak, bakacak kimsesi olmayan, muhtaçlığına karar verilen hasta, yaşlı ve engelli durumda olan kişilere ev temizliği hizmeti verilmektedir. İstenilen evraklar: İzmir Büyükşehir Belediyesi ile ortak verdiğimiz bu hizmet için 293 64 01 – 293 64 02 numaralı telefonları aramanız yeterli olacaktır.

Çamaşırhane Hizmeti: 414 81 13
İlçemizde yaşayan, çamaşır makinesi olmayan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yönelik bir hizmettir. İstenilen evraklar: Başvuru dilekçesi, nüfus cüzdanı fotokopisi ve aile sicil beyannamesi, (varsa) engelli raporu.


Öğrenciye Kırtasiye Desteği:
Karabağlar İlçemizde bulunan okullar kanalı ile ilk okul birinci sınıfa başlayan çocuklara kırtasiye desteği verilmektedir. 

   

   

İftar Sofraları Hizmeti:
Ramazan ayı boyunca ilçemizin çeşitli semtlerinde iftar sofraları kurulmaktadır. 

    

 

Top