BİRİMLERİMİZ
Protokol Birimi:

Protokol, hiçbir ayrım gözetmeksizin bölgemizde yaşayan vatandaşlar ve hizmet binamıza gelen konuklarımıza göstermiş olduğumuz davranışlar bütünüdür.

Başkanlık Makamının tüm protokol işlerini yürüten birim, Belediyemiz trafından hizmete sunulan tesis açılışları ve diğer etkinliklerin organizasyonunu yapar. İlçemizde yapılan kutlama ve anma koitesi toplantılarına katılır. Mülki Erkanla ve çeşitli kuruluşlarla olan ilişkilerini programlı bir şekilde düzenleyerek yürütür. Belediye Başkanımızın davetlisi olarak yurt içi ve yurt dışından gelen konukların, ilçemizde bulundukları süre içerisinde ağırlanmalarını sağlar. Başkanlıktan aldığı talimat doğrultusunda bayram kutlamaları ve anma törenleri için yapılan ön çalışmaları yürütür. Vatandaşların Belediyemizin yaptığı tüm etkinliklerden haberdar olması için duyurufaaliyetlerini yürütür. Düzenlenecek etkinliklerin davetiyelerinin hazırlanmasını ve elden teslim edilmesini sağlar. Düzenlenecek olan tüm etkinlikleri ilgili kişi ve birimlere bildirir. Belediye ile ilgili tüm etkinliklerde protokol erkanını karşılar. Tüm protokol kayıtlarını tutar ve gerekli güncelleştirmeleri yapar.

Kent Tasarım Atölyesi (KETA):

"Yeni Bir Kent Tasarımı İçin Projeler Üretiyoruz" sloganıyla hayata geçen KETA 3 ana başlıktan oluşmaktadır.

1.Sosyal Diyalog Atölyesi: Farklı kültür ve uzmanlık alanlarını biraraya getirerek görüş, tartışma, danışma ve bilgi paylaşımı süreçleri doğrultusunda sosyal uzlaşmanın sağlanması hedeflenmektedir. Problem ve ortak çözüme odaklanır.

2.Ortak Akıl ve Üretim Atölyesi: Düşünce grupları tarafından ortaya çıkan fikirlerin üretime dönüştürülmesini amaçlayan atölye çalışmalarıdır.

3.Kent Tarihini Araştırma ve Kentlilik Bilinci Atölyesi: Karabağlar'ın yaşanmışlığını, tarihini belgeleriyle gün ışığına çıkarır ve kentlilik bilincini aşılar.

2.B. Açık Kütüphane:

"Açık Kütüphane" vatandaşlarımızın her an her yerde kitap okuyabilecekleri algısını oluşturmak için tasarlanmış bir sosyal projedir. İlk olarak Belediyemizin giriş katında bulunan cafede başlatılan projenin, kütüphane zenginleştikçe parklar, kamusal alanlar gibi mekanlara yayılması hedeflenmektedir. Vatandaşlarımız bu alanda istedikleri kitabı alıp okuyabilir, devam etmek üzere evine götürebilir, isterse kitap bağışında bulunabilir, kitap raflarını istediği gibi düzenleyebilir ve de proje ile ilgili istek ve önerilerini bizlerle paylaşabilir. ilerleyen zamanlarda imza günleri ve söyleşilerle geliştirmeyi düşündüğümüz "Açık Kütüphane" çocuklar ve gençler başta olmak üzere halkımızdan yoğun ilgi görmektedir.

 

Basın Birimi:

Basın ve etik kuralları çerçevesinde Belediyemizin çalışmalarını ve etkinliklerin, kamuoyune en etkili şekilde duyurmak amacıyla basın kuruluşlarıyla iletişim içerisindedir. Haber amaçlı video görüntülerinin montajlanması, fotoğraf ve haber yazılarının servis yapılması sağlanır. Basın kuruluşlarından gelen görüşme ve röportaj taleplerini alarak, Başkanımız ile medya arasında köprü oluşturmak, Belediyemiz ve ilçe sınırlarımızda meydana gelen basın haberlerinden Başkanımızı bilgilendirmek, gazete, televizyon, radyo ve internet gibi kitle iletişim araçlarını etkin biçimde kullanarak Belediyemizin faaliyetlerini basınla iletişime geçerek kamuoyuna sunmaktadır.

 

Grafik Tasarım Birimi:

Grafik tasarım birimi kurumun vizyonunu görünür hale getirir. Çağdaş ve etkin bir görsel dil yaratarak, toplumsal ve kültürel yapıdaki değişimleri takip ederek hazırladığı 2 ya da 3 boyutlu tasarımlarla toplum ile kurum arasındaki bağı güçlendirir.

Belediyemizin etkinliklerini kamuoyuna duyurmak amacı ile görev yapan Grafik Tasarım Birimi, afiş, davetiye, zarf, pankart, el ilanı, föy, teşekkür ve katılım belgesi, poşet, tshirt, broşür, kurumsal kimlik (antetli-kartvizit-zarf-cd-dosya-basın dosyası-not kağıdı vd.) resmi evrak, takvim, ajanda, defter, personel kartı, menü, banner, basın ilanı, katalog, outdoor görseli ve stant, demonte pano, araç giydirme, boyama kitabı, tebrik kartı, kitapçık, faaliyet raporu, dış mekan giydirme ve uygulamaları, kampanya çalışmalarının hazırlanması ve sunulması, fotoğraf uygulamaları (montaj, renk ayrımı, foto rötuşlama ve ölçülendirme vb.) gibi işleri gerçekleştirmektedir.

 

Sosyal Medya - Multimedya Birimi:

Günümüzde "Sosyal Medya" erişebilirlik, programlanabilirlik, ölçeklenebilirlik ve dinamiklik gibi özelliklerinden dolayı birçok kuruluşun en önemli propaganda aracı haline gelmiştir. Zaman ve mekan sınırlamısı olmadan (mobil tabanlı) paylaşımın, istek ve önerilere doğrudan ve hızlı çözümün yeri olan sosyal medya platformaları, Belediyemizin hizmetlerini, etkinliklerini duyurmamızda etkili rol oynamaktadır. Vatandaşlarımızdan sosyal medya platformlarımız üzerinden gelen istek ve öneriler kısa süre içerisinde ilgili müdürlüğe iletilmekte, gerektiğinde ilgili müdürlükle iletişime geçilerek konuyla ilgili bilgi alınmakta, vatandaşa ortalama saat içerisinde geri dönüş yapılarak konu ile ilgili bilgi verilmektedir.

 

 

Halkla İlişkiler Birimi:

Halkla İlişkiler Birimi, Belediyemize gelen tüm konukların ilk karşılama görevini yürütmektedir. Ayrıca, Belediyemiz müdürlüklerinin yaptığı tüm etkinliklere destek vermektedir ve Belediyemizi temsilen fuarlara, konferanslara, seminerlere, kültürel sanatsal açılışlara katılmaktadır.

Top