ÇÖP TOPLAMA HİZMETİ

Belediyemiz şirketi KARBEL LTD.ŞTİ 07:00-15:00 / 15.00-23.00 / 23.00-07.00 saatleri arası olmak üzere haftanın 7 günü çalışma yapmaktadır. Günlük toplanan çöp miktarı yaklaşık 220 tondur.

ATIK EV EŞYALARI TOPLAMA EKİBİ

Bölge sakinlerimizin evlerindeki kullanmadığı eski mobilyalarını evlerinin önünden alıp bertaraf edilmek üzere şantiye sahasına götürülmektedir.

KONTEYNER YIKAMA EKİBİ

İlçemiz sınırları içerisinde kötü koku yayan, kirlenmiş konteynerlerin yerinde yıkama aracıyla yıkanıp ilaçlanması yapılarak dezenfekte edilir.

Ayrıca konteynırların pis koku yaymaması ve dezenfekte edilmesi için ikinci bir ekiple manüel olarak çalışan sisteme sahip konteynır yıkama aracıyla temizlenir.

SÜPÜRGE EKİPLERİ 

Süpürge ekipleri Belediyemizin hudutları içerisinde günlük olarak ana cadde, bulvarlar, mahallelerde ve semt pazaryerlerinde düzenli, program dahilinde çalışmalarına devam etmektedir. Süpürge ekipleri kendi günlük çalışmalarının dışında vatandaşlarımızdan gelen şikâyet ve talepler doğrultusunda ilçemize en iyi şekilde hizmet vermektedir.

Günlük yapılan temizliklerin yanı sıra gelen şikayet doğrultusunda süpürge ekiplerinin anında müdahale etmektedir.

KİREÇ EKİBİ 

İlçemiz sınırları içerisinde bulunan istinat duvarları, okullar, şehitlikler, mezarlıklar, parklar, sevgi yolları, sağlık ocakları ve görüntü kirliliği yaratan eski metruk evlerin dış cepheleri ile kurban satış ve kesim yerlerinin kireçle temizliği, bakımı yapılır.

BAYRAK VE PANKART EKİBİ

Milli bayramlarda, özel günlerde ve Belediyemiz tarafından düzenlenen törenlerde merasim alanları ekibimiz tarafından bayraklarla ve pankartlarla düzenlenmesini sağlar.

Etkinliklerin tamamlanmasından sonra tüm bayrak ve flamalar toplanarak belediyemize ait çamaşırhanede yıkanıp ütülenerek tekrar kullanılmak üzere istiflenir.

Belediyemize ait yasaklı yerlere asılan ve görüntü kirliliği yaratan afişler müdürlüğümüz  pankart ekiplerimizce kaldırılır ve bertaraf edilir.

ATIK PİL TOPLAMA 

Muhtarlıklarda, semt merkezlerimizde ve okullarda toplanmakta olan atık piller “tehlikeli atıkların kontrolü yönetmeliği” çerçevesinde müdürlüğümüz ekiplerince toplanarak; T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından atık pillerin ayrı toplanması, taşınması, depolanması ve bertarafında yetkilendirilmiş olan TAP Derneği ne teslim edilmektedir.

ATÖLYE EKİBİ 

Bölgemizde kullanılmakta olan konteynır tamir ve yenileştirmeleri kaynak ve boya  ekipleri tarafından yapılmaktadır.

SANAYİ ATIKLARININ ALINMASI

Bölgemizde mobilya ve benzeri alanlarda faaliyet gösteren işkollarının imalattan doğan atıkları tarafımızdan toplanmaktadır.

KURBAN YERLERİNİN TEMİZLENMESİ

Kurban Bayramında Karabağlar Belediyemiz sınırlarında kurulan kurban satış ve kesim yerlerinde bayram süresince ve bittikten sonra gerekli temizlik, yıkama, dezenfekte ve hayvan artıklarınıı bertaraf edilmesi çalışmaları yapılır.

Top