Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü
Anasayfa > Müdürlükler > Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü

Abdurrahman DEMİREL

RUHSAT VE DENETİM MÜDÜRÜ

 

Müdürlüğümüz İçişleri Bakanlığı tarafından 22.02.2007 tarih ve 26442 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan belediye ve bağlı kuruluşları ile mahalli idare birlikleri norm kadro ilke ve standartlarına dair yönetmelik çerçevesinde, Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü olarak belirlenmiştir

Zaman içerisinde görevlerinde değişimler olmasına rağmen, Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü günümüze kadar esas olarak İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı verilmesi yönündeki iş ve işlemleri yerine getirmektedir.

MİSYONUMUZ

Herkesin sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkına sahip olduğu bilincinde ve gayreti ile Toplum sağlığı ve çevrenin korunmasında işyerlerinin faaliyetinden kaynaklanan tehditlerin ortadan kaldırılması için çalışırken girişimcilerimizi desteklemek, beklenti ve önerilerini dikkate alarak halkımızın ve girişimcilerimizin yanında olmak.

VİZYONUMUZ

Bölge Halkını, girişimcisini ve çevreyi önemseyen, hizmeti ile bütünleşmiş yüksek nitelikli personeli ve yenilikçi teknik donanımı ile tanınan bir hizmet kuruluşu ve rehber olmak.

DEĞERLERİMİZ

İşletmelerin; İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına sahip olması, ülke ekonomisine ve işsizliğe sağlamış olduğu pozitif katkı ile önemsenmeye ve değer verilmeye. Her insan güler yüze, varlığına duyulan saygıyı hissetmeye, fizyolojik ve psikolojik olarak konforlu ve dengeli bir çevrede yaşamaya, layıktır.

İLKELERİMİZ

Hizmete Girişimci ve Halkının Önerilerine Önem vermek, Onlarla Birlikte Çalışmak

Çevre ve Toplum Sağlığını Korumak

İşletmecileri Desteklemek

Demokratik, Şeffaf, güler yüzlü ve Dürüst Hizmet Vermek

İnsan Haklarına ve Düşüncelerine Saygılı Olmak

Yasal Düzenlemelere Bağlı Kalmak

Top